İETT'de toplu taşıma krizi devam ediyor! Bu sefer de...

Son dönemde metrobüs duraklarında yaşanan yoğunlukla gündeme gelen ve çözüm olarak paralı hale getirdiği üst geçitle tepki toplayan İETT, ‘yönetim zafiyeti’ eleştirilerinin hedefi oldu. İETT bu sefer, duraklardaki ‘sefer bilgilendirme ekranları’ndaki hatalarla vatandaşı çileden çıkardı.

ABONE OL
GİRİŞ 04.10.2019 11:39 GÜNCELLEME 04.10.2019 11:48 GÜNCEL
İETT'de toplu taşıma krizi devam ediyor! Bu sefer de...
İETT'de toplu taşıma krizi devam ediyor! Bu sefer de...

Dün mesai saati bitimiyle birlikte evlerine ulaşmak için otobüs duraklarına giden vatandaşlar, ‘sefer bilgilendirme ekranları’nda yazanlara anlam veremedi.

 

 

Pek çok durakta, aslında o duraktan geçmeyen otobüslerin bilgisi yer alıyordu.

 

 

Altunizade'de şaşkına çeviren çözüm

Ancak bir süre sonra ekranda, hayali otobüs seferleri beliriyor ve bekleme süreleri sıfırlanıyor.

Yaklaşık 25 dakika sonra da, ilk karede 20 dakika sonra durağa varacağı planlanan otobüsün gelişi için 20 dakikalık süre veriliyor. Durakta bekleyen vatandaşlar, yoluna minibüsle devam ediyor.

Birçoğunda da, saat başı geçen otobüslerin durağa ulaşmasına dakikalar kala ‘sefer iptal edilmiştir’ uyarısı yer aldı.

Birçoğunda da, saat başı geçen otobüslerin durağa ulaşmasına dakikalar kala ‘sefer iptal edilmiştir’ uyarısı yer aldı.

Beşiktaş yönüne giden otobüslerin geçtiği bir durakta da, bilgi ekranında neredeyse tüm seferlerin iptal edildiği bilgisi paylaşıldı. 1 saate yakın süredir durakta bekleyen vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

Bir başka durakta da seferlerin tümü iptal edilmesi üzerine, vatandaşlar yoluna minibüsle devam etti.

İş çıkışı karşılaştıkları tablo karşısında isyan eden vatandaşlar, durumu sosyal medya hesaplarından paylaşarak İBB yönetimini eleştirdi.

Söz konusu hatanın, İETT koordinasyonunda yaşanan krizden kaynaklandığı değerlendiriliyor.

ETİKETLER

YORUMLAR 97 TÜMÜ
 • asev 11 ay önce Şikayet Et
  Otobüs israf yürüyerek gidin, gidiceniz yere 2 bilemedin 3 günde gidersin ne var bunda. Her şey çok güzel olacak ya önce israfı önlesin de. :)
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Vatandaş, bağırıyor!!! Hizmet nerede!!!... diye ama uzaktan, yine aynı ses geri geliyor. Yani ses ((Eko)) yapmış.. Gerçek Eko yok, sadece yankı var.. : D Herşey çok ((Eko))lu olacak.. : D
  Cevapla
 • Halil 11 ay önce Şikayet Et
  Lafla peynir gemisi yürümez. Mitinglerde "herşey çook güzel olacak" demeyle, güzel olmuyormuş, vatandaş icraata bakar? Vatandaş, chdp'nin ne olduğunu bir daha anladı....?
  Cevapla
 • Diriliş 11 ay önce Şikayet Et
  Ey insanoğlu elindeki nimetin kıymetini bilmezsen daha gör bak başına neler gelecek yeni bir şeylerden vaz geçtik hazırında içine ettiler 3-4 ayda bunlar geldiyse başımıza 5 seneyi nasıl geçireceğiz. Tahayyül edemiyorum.. Her şey çok güzel olacak mı acaba
  Cevapla
 • yorgun 11 ay önce Şikayet Et
  dikat dikkat başkan bodrumda güneşleniyor sosyal hayatına kimse karışamaz istanbullu arkana bakmadan yürü şindi vesselam
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR