Beyaz Saray'ın Türkiye açıklamasına ilk tepki

Dün akşam saatlerinde Erdoğan ile Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesinden saatler sonra Washington'dan yazılı açıklama geldi. Açıklamada, "Türkiye, kısa süre içinde Kuzey Suriye'ye operasyon yapacak" denildi. Konuya ilişkin ilk değerlendirme, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 07.10.2019 08:52 GÜNCELLEME 07.10.2019 08:52 GÜNCEL
Beyaz Saray'ın Türkiye açıklamasına ilk tepki
Beyaz Saray'ın Türkiye açıklamasına ilk tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasındaki telefon görüşmesine dair Beyaz Saray'dan bir açıklama geldi. Açıklamada, "Türkiye, kısa süre sonra Suriye'nin kuzeyine operasyon düzenleyecek. ABD kuvvetleri bu operasyonu desteklemeyecek ve dahil  olmayacak“ denildi. 

İLK TEPKİ İBRAHİM KALIN'DAN

 

 

Konuya ilişkin ilk açıklama , Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi. Kalın, Twitter'den yaptığı paylaşımda, "Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde güvenli bölgenin iki amacı vardır: Terör unsurlarını temizleyerek sınırlarımızı güvence altına almak ve mültecilerin güvenli bir şekilde dönüşünü sağlamak. Türkiye güçlüdür ve kararlıdır" dedi. 

ETİKETLER

YORUMLAR 41 TÜMÜ
 • nizam 8 ay önce Şikayet Et
  Rabbim yar ve yardımcımız olsun vatan dedinmi gerisi teferruat her zaman hazırım.seferberlik olsun olmasın.bu vatana can feda......
  Cevapla
 • Hasan 8 ay önce Şikayet Et
  Abd bizden taraf degil abd bizi kandirmiyorda kaldıramaz abd yeni Türkiye'nin gücünden ve Reisin karanlığından korkuyor bunu 20 sene evvel yapamazdık ama reis ve akparti kadroları ülkemizi 20 senede dünyanın süper gücü yaptı Allah emeği geçenlerden razı olsun artık ne abd ne ingiltere ne israil bizimle karşı karşıya gelemez yedi duvelle 85 milyonluk güçle baş ederiz ihalarin sihalarin yeni teknolojik silahların bunda payı çok büyük artık korksunlar misaki milli geliyor
  Cevapla
 • Ruhi 8 ay önce Şikayet Et
  Rabbim yardım etsin inşallah.
  Cevapla
 • Hasan 8 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizdeki ABD üslerine ani müdahale gerektirecek durumlar için devletimizin özel planları olduğuna inanmak istiyorum.Çünkü bu ABD'ye asla ve asla güvenilmez ve güvenmiyorum.
  Cevapla
 • Neco 8 ay önce Şikayet Et
  Rabbim yar ve yardımcımız olsun...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR