YPG'den güldüren açıklama: Operasyondan vazgeçtik!

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının hemen ardından YPG'li teröristler algı operasyonuna başladı. Reuters, ABD ve YPG kaynaklarının Türkiye'nin operasyonu dolayısıyla DSG (YPG)'nin DEAŞ'a karşı mücadeleyi durdurduğuna dair sözlerini aktardı.

ABONE OL
GİRİŞ 09.10.2019 20:13 GÜNCELLEME 09.10.2019 20:15 GÜNCEL
YPG'den güldüren açıklama: Operasyondan vazgeçtik!
YPG'den güldüren açıklama: Operasyondan vazgeçtik!

Ankara'nın Suriye'nin kuzeydoğusuna Barış Pınarı Harekatının başlatmasının ardından, Reuters'e konuşan iki ABD'li yetkili ve bir YPG'li terörist, DSG'nin DEAŞ'a karşı sözde operasyonları şimdilik durdurduğunu söyledi.

 

 

YPG'li terörist, "DSG, DEAŞ'a karşı operasyonları durdurdu, çünkü kuzey sınırında büyük bir ordu tarafından tehdit edilirken operasyon düzenlemeniz imkansızdır" dedi.

Bir ABD'li yetkili, DEAŞ'a karşı operasyonların durmasının, ABD'nin Suriye'de muhalif güçlere verdiği eğitimi etkilediğini ifade etti. 

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 79 TÜMÜ
 • MİSAFİR 2 yıl önce Şikayet Et
  İstedikleri kişileri deaş lı diye ya öldürüyor yada hapislere gönderiyorlar. buna deaş ile mücadele diyorlar.
  Cevapla
 • RAS 2 yıl önce Şikayet Et
  hey abd bir askeriniz dahil olursa bak ozaman işe ona göre siz kılıfta bulursunuz deaşlı diye yemezler bu ayakları
  Cevapla
 • AŞIRI VATANSEVER 18 2 yıl önce Şikayet Et
  çok güldüm ya deaşe karşı operasyondan vazgeçmişler kendi kendinizemi operasyon çekeceksiniz deaş pkk pyd sdg hepiniz aynı deilmisiniz denyolar çocukmu kandırıonuz
  Cevapla
 • Toprak Ayder 2 yıl önce Şikayet Et
  Aptal sürüsü alçaklar, Batı sizin satılık adi katil sürüsü terörist oldugunuzu çok iyi biliyor, Sizin batıyı da terörize etmenizden korktukları için, başınızı okşayıp, aslanın önüne atıp neslinizi tüketecekler! Sizin üzerinizden Müslüman yiğit Kürtleri İsrail şeytanının önüne atacak, çaresiz bırakacaklar.Plan bu! Ama tutmayacak. Türkiye sizi paramparça ettiginde, İsrail şeytanıda kendine başka vatan arayacak. Kürt Türk kardeştir.
  Cevapla
 • Manisalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Vah vah lutfettiniz.gecti borun pazarı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR