MSB'den 'PKK/YPG' açıklaması: ABD'li askerlere iletildi

Milli Savunma Bakanlığı, PKK/YPG’li teröristlerin 120 saat içerisinde bölgeden çıkmasının yakından takip edildiğini belirterek "Bu kapsamda kesinlikle hiçbir engelleme yapılmadığı gibi emniyetle kullanılacak yollar ABD’li askeri yetkililere iletildi." açıklamasını yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 19.10.2019 22:26 GÜNCELLEME 20.10.2019 09:41 GÜNCEL
MSB'den 'PKK/YPG' açıklaması: ABD'li askerlere iletildi
MSB'den 'PKK/YPG' açıklaması: ABD'li askerlere iletildi

Milli Savunma Bakanlığı, 17 Ekim 2019 tarihinde Türkiye ile ABD arasında varılan mutabakat çerçevesinde PKK/YPG’li teröristlerin 120 saat içerisinde bölgeden çıkmasının yakından takip edildiğini açıkladı.

 

 

Savunma Bakanlığı bu kapsamda hiçbir engellemenin yapılmadığı gibi emniyetle kullanılacak yolların bilgilerinin de ABD’li askeri yetkililere eksiksiz iletildiğini bildirdi.

"39 ARAÇLIK KONVOY RASULAYN'A GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPTI"

 

 

Bakanlık açıklamasını şu şekilde bitirdi:

"Kaldı ki bugün, çoğu ambulanslardan oluşan 39 araçlık bir konvoy, Rasulayn’a emniyetle giriş ve çıkış yapmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi sağlanmıştır. Konuyla ilgili ABD askeri yetkilileri ile yakından koordine devam etmektedir."

Ayrıca Bakanlık tarafından çekilmeye ilişkin fotoğraf paylaşımı yapıldı.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • buğra 8 ay önce Şikayet Et
  Bunları öldürmediğimize çok pişman olacağız
  Cevapla
 • Asket 8 ay önce Şikayet Et
  Cephaneleri taşımıştır bu itler
  Cevapla
 • Ayşenur 8 ay önce Şikayet Et
  Sonradan vıdıvıdı etmesinler diye süre verildi bence. Daha sonra durmak yok. Yer misin yemez misin sahneleri.. Rabbim askerimize de başımızdaki devlet için çalışan Reisinden,en küçük rutbeliye kadar olanlara yardim etsin. Düşmana galip etsin. Kafirin tuzağına kafirleri düşürsün. Zaten iyice kudurdular. Nerden dem vuracaklarını şaşırdılar. Aslında kimseye bisey demeden çökecektiler hepsini tek tek ya da topluca, neye uğradıklarını anlamadan indircektiler. Ama tabi siyaset.. Allah yar ve yardımcısı olsun devletimizin..
  Cevapla
 • Erdoğan 8 ay önce Şikayet Et
  vurun gitsin terörist işkalci zalim abd ye güvenilmez bosna-hersek savaşını hatırlayın
  Cevapla
 • Sahin 8 ay önce Şikayet Et
  Nereye gittiklerini izliyoruz herseyin takipcisiyiz merak etmeyin
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR