Canan Karatay, zeytinyağının müthiş faydalarını tek tek saydı

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağının faydalarını tek tek sayarak "Zeytinyağı altından çok daha değerlidir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki zeytinyağı kanser hücrelerini öldürüyor." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 26.10.2019 23:59 GÜNCELLEME 27.10.2019 00:02 GÜNCEL
Canan Karatay, zeytinyağının müthiş faydalarını tek tek saydı
Canan Karatay, zeytinyağının müthiş faydalarını tek tek saydı

Hatay Valiliği himayesinde, Altınözü Kaymakamlığı ve Belediyesinin ev sahipliğinde 3. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'nde konuşan Prof. Dr. Karatay, zeytinyağının önemine değindi.CİLDİ KADİFE GİBİ YAPIYOR, ÖMRÜ UZATIYOR!

 

 

Zeytin ve yağının stratejik bir bitki olduğunu dile getiren Karatay, "Sağlıklı meyvedir, altın değerindedir. Zeytinyağı da altın suyudur çünkü altın için insanlar birbirini öldürüyor. Zeytin ve zeytin yağı ömrü uzatıyor. Zeytinyağı altından çok daha değerlidir. Zeytin ve yağı kanser, mide ve bağırsak hastalıklarının yanı sıra birçok hastalığın da ilacıdır. Soğuk sıkım zeytinyağı bol bol tüketilirse, kilo almazsınız. Zeytinyağı karaciğer yağını giderir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, zeytinyağı kanser hücrelerini öldürüyor. Zeytinyağı eklem ağrılarını gideriyor, baş ağrılarını gideriyor, cildi yumuşatıp kadife gibi yapıyor." ifadelerini kullandı.Hatay Valisi Rahmi Doğan ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı İbrahim Aydın'ın da konuşma yaptığı etkinlikte, zeytin hasadı gerçekleştirildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 10 TÜMÜ
 • ÇALDIRAN.....1514 8 ay önce Şikayet Et
  Zeytinyağının faydalı olduğunu C .Karatay dedi diye değil ; Allah dedi diye kullanılmalı......
  Cevapla
 • emin 8 ay önce Şikayet Et
  Karataya ne ödediniz ?
  Cevapla
 • ugur Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  Piyasada gerçek zeytinyagi yok ki
  Cevapla
 • Mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Ne acayip milletiz zeytinin yağını çıkartıp tekrar zeytinin üzerine döküyoruz:)))
  Cevapla
 • sefa 8 ay önce Şikayet Et
  şuna ömrü uzatır demeyinde, ecel gelinceye kadar sağlıklı yaşatır, hastalıktan korur deyin, daha uygun olur.
  Cevapla
 • uzatır 8 ay önce Şikayet Et
  kardeş eceli Allah bilir. sen zaman kavramına bağlı olduğun için sadece zamanı yönetirsin. Allah ise zaman üstüdür o sana yönetmen için zaman verir. uzaması kısalması insan ölçeğinde tabi ki olur. şu an kendini apartmandan aşağı atarsan ölür atmazsan ölmezsin. ikisi de Allahın takdiridir ama sana verdiği akılla ve dirayetle yaptınla sorumlusun. zeytin ye yaşamını uzat kaza bela olmazsa yaşın uzar emin ol. sağlıklı beslenmezsen yaşamın kısalır.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR