ABD basını bunu konuşuyor! Türk İHA'ları olayların seyrini değiştirdi

ABD merkezli Bloomberg haber ajansı, PKK/YPG'ye karşı verilen mücadelede Türk İHA'larının operasyon seyrini değiştirdiğini yazdı. Haberde, “İHA’lar, Ankara’nın ülkenin Güneydoğusunda, Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’de PKK’ya karşı onlarca yıldır sürdürdüğü mücadelede olayların seyrini değiştirdi” ifadeleri kullanıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 31.10.2019 10:06 GÜNCELLEME 31.10.2019 10:10 GÜNCEL
ABD basını bunu konuşuyor! Türk İHA'ları olayların seyrini değiştirdi
ABD basını bunu konuşuyor! Türk İHA'ları olayların seyrini değiştirdi

ABD’nin Bloomberg haber ajansı, Türkiye'nin yerli İnsansız Hava Aracı (İHA)'nın kabiliyetinin terör örgütü PKK/ YPG’ye karşı verilen mücadelenin seyrini değiştirdiğini yazdı.

 

 

14 Ekim tarihinde PKK/PYD-YPG'li teröristlere ait mühimmat ikmali yapan kamyonetin imha edilmesine ilişkin görüntülerin anlatıldığı haberde, “PKK/PYD-YPG’liler tünelden çıkarken bir Türk keşif İHA’sı onları fark etti. PKK/YPG’liler, Suriye’de bir kamyona mühimmat yüklerken söz konusu İHA, onların koordinatlarını bir F-16’ya gönderdi. F-16 da saniyeler sonra operasyon gerçekleştirdi” denildi.

Bloomberg tarafından servis edilen haberde, “İHA’lar, Ankara’nın ülkenin Güneydoğusunda, Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’de PKK’ya karşı onlarca yıldır sürdürdüğü mücadelede olayların seyrini değiştirdi” denildi. 

 

 

“İHA’ların kullanılması ayrıca hem Türk askerlerinin hayatını kurtarıyor hem de Savunma Bakanlığının tasarruf etmesini sağlıyor” denilen haberde, “ABD askerleri, 9 Ekim’de çekilmeye başladıktan sonra Türk İHA’ları, jetleriyle birlikte, askerlerin önünü açmak için PKK/PYD-YPG’lilerin sığınak ve mevzilerini vurmaya başladı” ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 33 TÜMÜ
 • Salih 7 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar basitmis iste, elhamdullillah, siz 700yildir bu topraklardan Turkleri cikarmaya calisiyorsunuz ama , siz burda baska bir milletle barinamazsiniz, yersiniz birbirinizi
  Cevapla
 • Acıgül. 7 ay önce Şikayet Et
  Biz bağımızın üzümünü yedik üzümün Sapını ABD ve Fransa yesin bunlar sap yemeye çok meraklıdırlar.
  Cevapla
 • Vatansever 7 ay önce Şikayet Et
  Milli bir gururumuz olan bu İha ve Sihaların üretimini sağlayan geliştiren kişilerin özellikle şu dönemde daha sıkı korunması gerekir. Allah'a emanet olsunlar Rabbim onları korusun İnşallah 40 senelik bu terör belasından kurtulmamız yakındır.
  Cevapla
 • hasanpasa 7 ay önce Şikayet Et
  bay coni artık fetöcü hainler yok artık sizin çocuklar yok artık vatanını milletini seven Türk askeri var.artık ifade veren değil ifade alan askerimiz var
  Cevapla
 • Hüseyin 7 ay önce Şikayet Et
  Zorunuza mı gitti alçaklar. Siz bundan sonrasını izleyin
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR