YÖK'ten önemli kadro kararı!

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) öğretim üyesi temininde güçlük çekildiğine karar verilen devlet üniversitelerinin birimlerindeki doktor öğretim üyesi kadrolarında "kadroların en fazla üçte ikisi aynı unvan için kullanılabilir" şartı aranmayacak.

ABONE OL
GİRİŞ 02.11.2019 10:48 GÜNCELLEME 02.11.2019 12:06 GÜNCEL
YÖK'ten önemli kadro kararı!
YÖK'ten önemli kadro kararı!

"Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

 

Buna göre, YÖK tarafından öğretim üyesi temininde güçlük çekildiğine karar verilen birimlerdeki doktor öğretim üyesi kadroları için yeni bir düzenleme yapıldı. Yükseköğretim kurumları tarafından yapılan talep üzerine YÖK'ün belirleyeceği birimlerde "kadroların en fazla üçte ikisi aynı unvan için kullanılabilir" şartı kaldırıldı.

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Sinem 10 ay önce Şikayet Et
    Güzel bir gelişme fakat tüm akademik unvanlar için norm sınırlaması kaldırılmalıdır. Bu durum akademisyenler arası çekişmeyi ve rekabeti artırmakta; niteliksiz yayınlarla doçentlik yarışına neden olmaktadır. Hızlı olan kazanırken kaliteli çalışma üretmeyi ilke edinerek doçentlik başvurusu gecikenler, unvanını alsa da kadrosunu alamayacaktır.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR