Jandarma şaşkına döndü! Ultraviyole ışık bile işe yaramadı

İstanbul'da düzenlenen son dakika sahte para operasyonunda 2 kişi yakalanırken sahte 500 bin lira ele geçirildi. Sahte paraları inceleyen jandarma ekipleri, söz konusu paraların gerçeğine çok yakın olarak olduğunu, ultraviyole ışıkta bile sahte olup olmadığının anlaşılamadığını tespit etti.

ABONE OL
GİRİŞ 08.11.2019 11:32 GÜNCELLEME 08.11.2019 11:41 GÜNCEL
Jandarma şaşkına döndü! Ultraviyole ışık bile işe yaramadı
Jandarma şaşkına döndü! Ultraviyole ışık bile işe yaramadı

Ekipler, vatandaşlara şüphe duyduklarında paraları bankamatiklerden kendi hesaplarına yatırarak kontrolünü yapabileceklerini, eğer banknot sahte ise bankamatiğin bu parayı kabul etmeyeceğini ifade etti. 

 

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin bir süredir takip ettiği H.A. ve R.Ç.'nin sahte para basarak başta İstanbul olmak üzere farklı illere dağıttığı belirlendi. H.A. ve R.Ç.'nin paravan olarak kullandığı iş yerine baskın düzenlendi. 

 

SAHTE PARALAR GİZLİ BÖLMEDEN ÇIKTI

İş yerinde yapılan aramalarda; gizli bir bölmelere saklanmış 2400 adet sahte 200 TL, 100 adet sahte 100 TL, 200 adet sahte 50 TL olmak üzere toplam sahte 500 bin Türk Lirası ile 4 ruhsatsız tabanca ile ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. 

AYIRT EDİLEMİYOR KONTROLÜNÜ BANKAMATİKLERDEN YAPIN

Ele geçirilen sahte paraları inceleyen jandarma ekipleri, söz konusu paraların gerçeğine çok yakın olarak basılmış olduğunu, ultraviyole ışıkta bile sahte olup olmadığının anlaşılamadığını tespit etti. 

Jandarma, vatandaşlara şüphe duyduklarında paraları bankamatiklerden kendi hesaplarına yatırarak kontrolünü yapabileceklerini, eğer banknot sahte ise bankamatiğin bu parayı kabul etmeyeceğini ifade etti. Yakalanan 2 kişi, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 39 TÜMÜ
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlara dolar bastırsınlar. Yurtdışı operasyonlarında kullanılsın. Siyonist ABD böyle yapıyor.
  Cevapla
 • Kahramanmaraşlı 8 ay önce Şikayet Et
  E o zaman gerçektir :)
  Cevapla
 • Darphane müdürü 8 ay önce Şikayet Et
  Bu adamlar yarın gelsin işe başlasın.
  Cevapla
 • asdasd 8 ay önce Şikayet Et
  gidip gerçek paraları sahte diye almış olmayasınız ??
  Cevapla
 • Lorkemi 8 ay önce Şikayet Et
  Lan olm gidin fransa almanya İngilizce ekonomisini batırın
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR