Ekrem İmamoğlu'ndan Kaftancıoğlu'na cevap!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kaftancıoğlu'nun kampanya direktörü olan Necati Özkan'ın "Kahramanın Yolculuğu" isimli kitabını eleştirmesine cevap verdi.

ABONE OL
GİRİŞ 09.11.2019 18:38 GÜNCELLEME 09.11.2019 18:41 GÜNCEL
Ekrem İmamoğlu'ndan Kaftancıoğlu'na cevap!
Ekrem İmamoğlu'ndan Kaftancıoğlu'na cevap!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'ın 'Kahramanın yolculuğu' kitabına tepki göstermişti.

Kaftancıoğlu, "Kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışıyor. Kimse CHP'nin emeğine saygısızlık edemez." ifadeleriyle yazarı eleştirmişti.İMAMOĞLU'NDAN CEVAP!

DW Türkçe'ye konuşan İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun açıklamalarına cevap verdi.

''Seçim kampanyasında danışmanlığınızı yapan Necati Özkan'ın yazdığı ve süreci ele alan "Kahramanın Yolculuğu" adlı kitap, İstanbul CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından eleştirildi. Siz bu eleştirilere katılıyor musunuz? Siz kitabı nasıl buldunuz?''sorusuna İmamoğlu, '' Katılmıyorum, zira kitabı henüz okumadım. Niye katılmıyorum? Kitapta herkes kendi duygularını ortaya koyar, yarın o dönemi siyasi bir kimlik yazar, kendi duygularıyla yazar. Hatta o duygularını Cumhuriyet Halk Partili birisi yazar, başka türlü görür ve yazar. İyi Partili biri yazar başka türlü görür ve yazar. Bir vatandaş da yazabilir, ailemden biri de yazabilir ya da bir arkadaşım. Şu anda yazan bir profesyonel. Danışmanlığımı yapan bir yol arkadaşım. Kendi mesleki bakış açısıyla bir kitap yazmış olabilir. Dolayısıyla bu kendi fikridir. Buna saygı duymak lazımdır. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz. Ama tabii ki Canan Hanım'ın kendi fikrini beyan etmesine bir şey demiyorum ancak bulunduğumuz pozisyon itibariyle parti içi yoruma vesile olacak ve partinin bu anlamda etkileneceği bir psikolojik ortamda bunu yorumlamasını doğru bulmuyorum. Çünkü ben partimi ya da partili kimlikleri etkileyecek bir konuşmayı ne basın önünde yaparım, ne de tweet atarım.'' diye cevap verdi.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 46 TÜMÜ
 • istanbul 8 ay önce Şikayet Et
  İmam oğlu niye temel atsınki adam musakkayı çok seviyor kaftancıyıda yemeye buyurun edebilir
  Cevapla
 • Gurbetci 8 ay önce Şikayet Et
  Nursuzlar, toplulugu
  Cevapla
 • TOKATLI 8 ay önce Şikayet Et
  Yiyin lan bir birinizi zalimler sürüsü Allah şerrinizden ümmeti Muhammedi korusun inşallah.
  Cevapla
 • can 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlar ekonomik krizden terörden gargaşadan besleniyor pkk yı fetö yü savunın bu ülkeye faydası olmaz bunların faydadan çok zararı olacak takoz zihniyet
  Cevapla
 • Şahinbey 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlar danışıklı döğüş, strateji.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR