Beyaz diş için 32 dişinden olmuştu... Şimdi de her şeyi unutuyor

Beyaz diş hayaliyle 32 dişinden olan kadının başı bu sefer unutkanlıkla belada. Delirten hastalığa yakalanan ve 32 dişini çektirmek zorunda kalan Sunay Öztürk, “Akrabalarımın adını, beni bu hale sokan dişçiyi dahi unuttum. Her şeyi unutuyorum ama çektiğim ağrıları unutamıyorum. Sersem gibi oldum” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 14.11.2019 13:37 GÜNCELLEME 14.11.2019 13:37 GÜNCEL
Beyaz diş için 32 dişinden olmuştu... Şimdi de her şeyi unutuyor
Beyaz diş için 32 dişinden olmuştu... Şimdi de her şeyi unutuyor

Antalya’da beyaz diş hayaliyle operasyona girip çenesindeki ağrıları yüzünden 32 dişini çektirmek zorunda kalan ve ‘delirten hastalık’ olarak bilinen 'trigeminal nevralji' teşhisiyle sinirleri kesilen Sunay Öztürk, yaklaşık 1.5 yıldır gördüğü tedavinin ardından kullandığı ilaçların kendisinde unutkanlık yapmaya başladığını söyledi. Öztürk, “Akrabalarımın adını, beni bu hale sokan dişçiyi dahi unuttum. Her şeyi unutuyorum ama çektiğim ağrıları unutamıyorum. Sersem gibi oldum” dedi.

 

Antalya'da yaşayan Sunay Öztürk (41), yaklaşık 2 yıl önce önce dişlerini beyazlatmak istedi. 20 dişi kaplama için kesildi. Ancak bu sırada dayanılmaz ağrılar çekti. İlaçlara rağmen ağrıları dinmedi. Acıdan kurtulmak için 1.5 ayda 32 dişini birden çektirdi. Buna rağmen ağrıları kesilmedi. Öztürk, beyin ve sinir cerrahına gitti. 'Delirten hastalık' diye tabir edilen 'trigeminal nevralji' hastalığına yakalandığını öğrendi. Ameliyatla ağrı bulunan bölgelerdeki sinirleri kesildi. Ancak iyileşemeyen Öztürk'ün imdadına Sağlık Bakanlığı yetişti.

2 YIL ARADAN SONRA AYNANIN KARŞISINDA GÜLMÜŞTÜ

 

Yaklaşık 1.5 yıl önce Ankara Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'ne yatırılan Öztürk, tedaviye olumlu yanıt verdi. Ağrıları dinmeye başlayan Öztürk, 2 yıl aradan sonra gerçek dişleriyle olmasa da protez dişlerle tekrar aynanın karşısına geçti. Protez dişleri, sinirlerin kesildiği bölgedeki ağrılar yüzünden kullanamadığını belirten Sunay Öztürk, buna karşın ağrılarında hafifleme olduğu ve tekrar ağzının eski görüntüsüne kavuştuğunu söyleyip ilk kez güldü.

"AKRABALARIMI BİLE UNUTTUM"

Ankara Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi kontrolünde taburcu olan Öztürk, memleketi Denizli’ye gitti. Verilen yüksek dozdaki ağrı kesicileri kullanarak şiddetli ağrılarla baş etmeye çalışan Öztürk, ağrılarının hafiflese de, ilacın etkisinin gitmesiyle birlikte tekrar şiddetlendiğini dile getirdi. Kullandığı ilaçlar sonrası kendisinde aşırı unutkanlık başladığını ifade eden Öztürk, “Bu ilaçlara başladıktan sonra ne varsa unutmaya başladım. Bugün ilaç içtiğimi unutmuşum, üst üste iki kere içmişim. İçtiğim ilacı unutuyorum artık. Çarpı koymaya başladım. Eskiye dönük ne varsa unutuyorum. Kızıma ‘okuldan direk eve gel’ deyip, kapıyı kilitleyerek pazara gitmişim. Ona söylediklerimi de unutmuşum. Akrabalarımın adını, beni bu hale sokan dişçiyi dahi unuttum. Sersem gibi oldum. Her şeyi unutuyorum ama ağrıyı unutamıyorum” diye konuştu.

Mevcuttaki verilen takma dişleri yemek yerken kullanamadığını dile getiren Öztürk, yemek yerken sıkıntı yaşadığını söyledi.

Öztürk, bu durum sonrası Ankara’daki doktoruyla görüştüğünü ve bir hafta sonra tekrar Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi giderek kontrole gireceğini belirtti.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Çavuş 8 ay önce Şikayet Et
  Birazda doğaya teslim olmalı, Beyaz diş uğruna hayatı kararmış Allah şifa versin.
  Cevapla
 • halıcı 8 ay önce Şikayet Et
  Allah şifa versin
  Cevapla
 • Abdullah 8 ay önce Şikayet Et
  Bizlere vermiş olduğu nimetler için yüce Allah'a hamdolsun
  Cevapla
 • Ertan 8 ay önce Şikayet Et
  Allah yardımcısı olsun.Diş yaptırırken 5 defa düşünmrk gerek.
  Cevapla
 • kemal 8 ay önce Şikayet Et
  neyi dusuneceksin
  Cevapla
 • EGO 8 ay önce Şikayet Et
  Allah yardımcın olsun.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR