Metin Feyzioğlu: Türkiye imkansızı başardı

İstanbul Suriçi Grubu Derneği tarafından Topkapı Akgün Otel'de gerçekleştirilen "Suriçi Buluşmaları"nda konuşan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu,

ABONE OL
GİRİŞ 17.11.2019 13:55 GÜNCELLEME 17.11.2019 13:57 GÜNCEL
 Metin Feyzioğlu: Türkiye imkansızı başardı
Metin Feyzioğlu: Türkiye imkansızı başardı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Artık en ileri teknolojiyle üretim ekonomisine geçmeliyiz. Bu ülkeden çıkan maden neyse ona dayalı sanayileşmeliyiz, ona öncelik vermeliyiz." dedi. 

 

 

İstanbul Suriçi Grubu Derneği tarafından Topkapı Akgün Otel'de gerçekleştirilen "Suriçi Buluşmaları"nda konuşan Feyzioğlu, Türkiye'nin temel sorunlarının terör, Suriye ve PKK koridoru, ekonomi, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs meselesi olduğunu anlattı.

Feyzioğlu, bu sorunlara çözüm olarak şunları söyledi:

 

 

"Hukukun üstünlüğünü sağlamak, herkesin adalete sığındığında güven duymasını temin ederek bu milletin asli ferdi olduğunu hissettirmek. Bunu hisseden herkesin bu duyguyu gurur duygusu şeklinde evlatlarına geçirmesini sağlamak ve böylece milli bilinci yıkılmaz hale getirmek. İkinci olarak, liyakat konusu. Yani layık olanın layık yere gelmesi, idari yapıda liyakat, işin ehline verilmesi. Üçüncüsü ise ve en temel çözüm olan eğitim konusu. Sadece öğretim değil, özellikle eğitimin altını çiziyorum. Artık en ileri teknolojiyle üretim ekonomisine geçmeliyiz. Petrole dayalı sanayileşme, fabrika kurduğumuzu sanarken bizi dışarı daha bağımlı hale getiriliyor. Bu ülkeden çıkan maden neyse ona dayalı sanayileşmeliyiz, ona öncelik vermeliyiz. Tarımımızı, hayvancılığımızı yerden kaldırıp, yanına tarıma, hayvancılığa dayalı sanayiciliği kurup, göçü tersine çevirmek zorundayız."

Feyzioğlu, "TSK 8 gün içerisinde imkansız diye gördüklerin yaptı. Bölgeyi kontrol altına aldı, güvenli bölgeyi kurdu. Aynı 8 günde hem ABD hem de Rusya'yla oturup mutabakat imzaladı." dedi.

Cenevre'de şu anda Suriye anayasası yazıldığını ifade eden Feyzioğlu, o bölgede emperyalistlerin emellerinden vazgeçmeyeceğini, Suriye ile ortak menfaatlerin konuşulması gerektiğini savunarak, "Devletler arası dostluk, düşmanlık olmaz, devletlerin ve milletlerin milli menfaatleri olur." ifadelerini kullandı.

İstanbul Suriçi Derneği Başkanı Nedim Abi ise dernek olarak ülke meselelerine hep duyarlı olduklarını dile getirdi.

Bugün davet ettikleri Feyzioğlu'nun terör örgütlerine karşı mücadele ettiğini kaydeden Abi, "Feyzioğlu, 'Ben buradayım' diyor. 'FETÖ'ye, PYD'ye, PKK'ya karşı duruyorum' demektedir. Bu cümle çok önemlidir." dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Ali 7 ay önce Şikayet Et
  Ak parti de geleceğin adalet bakanı süleyman soylu da böyle başlamıştı kimse olmaz olamaz demesin aha buraya yazdım bir gün haklı olduğum ortaya çıkar
  Cevapla
 • tunctunc 7 ay önce Şikayet Et
  Mühim olan insanin bilerek bilmiyerek yaptigi hatayi anlamasidir.Bu yüzden "Hatasizzz kull olmaaazzz dimbir dimbirr"
  Cevapla
 • Mardin 7 ay önce Şikayet Et
  İdam gelmeden hiç bir laik devlet kazanamaz daima sömülürsünüz
  Cevapla
 • ben 7 ay önce Şikayet Et
  bir zamanlar "ordumuz var diye övünüyorduk. ordu kağıttan kaplanmış" diyen bu adama ne oldu acaba. haklı olarak herkes konuşmalarına şüphe ile yaklaşıyor. bu kadar değişim gerçekte çok çok nadir olur.
  Cevapla
 • can 7 ay önce Şikayet Et
  Gerçekleri oda gördü dönüş yaptı .diğerleri değişmedi feyzioğlunu desteklemekte yarar varç
  Cevapla
 • Fedakar 7 ay önce Şikayet Et
  Birazda elestri yapmayin adam konusuyor iste
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR