Suriyeliler, Türk askerini öperek evlerine döndü

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen Suriyeli siviller, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki sınır kapısına akın etti. Suriyeliler, Ceylanpınar'ın karşısında bulunan ve Barış Pınarı Harekatı'yla terörden arındırılan Suriye’nin Haseke iline bağlı Resulayn'e geçti. Geçişler sırasında bazı Suriyeliler, Türk askerini sarılıp öperken, bazıları da sınırı geçtikten sonra yere kapanıp, toprağı öptü.

ABONE OL
GİRİŞ 22.11.2019 17:20 GÜNCELLEME 22.11.2019 17:38 GÜNCEL
Suriyeliler, Türk askerini öperek evlerine döndü
Suriyeliler, Türk askerini öperek evlerine döndü

Ceylanpınar ve Viranşehir ilçelerinden gelen 100 kişilik grup, bugün saat 14.00 sıralarında Resulayn’daki evlerine dönmek üzere Ceylanpınar Sınır Kapısı'na akın etti. Kimlik kontrolünün ardından da Resulayn’e geçti.Ülkesinde öğretmenlik yaparken, PKK/PYD’li teröristlerin kontrolü sırasında Resulayn’den göç etmek zorunda kalan Abdülazim, "Türkiye’de inşaat ve tarım işlerinde çalışıyordum. Evimiz ve beldemiz özgürlüğüne kavuştu, Elhamdülillah çok güzel bir duygu. Resulayn emin ellerde Allah’ın izni ile evlerimize dönüyoruz" dedi.

'HER SURİYELİ KARDEŞİM TÜRK BAYRAĞINI ÇOK SEVİYOR'

Sınırdan geçerken Türk askerlerini öpen Suriyeliler'den Resulaynlı Mahmut El Alloş ise "Size teşekkür ediyoruz. Biz sizleri seviyoruz, Türkiye devletini seviyoruz, Erdoğan’ı seviyoruz, Türkiye hükümetini seviyoruz, Türk kardeşlerimizi seviyoruz. Elhamdülillah, bizler sizlerleyiz, kanla başla Türkiye devletiyle birlikteyiz. Türkiye Cumhuriyeti bizleri refaha ve huzura kavuşturdu. Elhamdülillah, Türkiye bizleri kurtardı terör belasından. Her Suriyeli kardeşim Türk bayrağını çok seviyor. Hepimiz Türkiye devletiyle birlikteyiz ve ölümüne Türkiye ile beraberiz, kanımızla canımızla beraber. Elhamdülillah PKK/PYD’li teröristlerden kurtulduk çok şükür, çok mutluyuz, bunu Türkiye Cumhuriyeti'ne borçluyuz, onlar için ne yapsak azdır. Allah Erdoğan’a uzun ömürler versin. Allah Türkiye’ye uzun ömürler versin. Allah Türk yetkililerinden razı olsun. Türkiye’deki Arap aşiretlerden Allah razı olsun, ekmeğini bizlerle bölüşenlerden razı olsun. Bizler Türk askerini öptüğümüz zaman, sanki Erdoğan’ı öpüyoruz, o kadar önem gösteriyoruz ve hepinizi çok seviyoruz. Erdoğan, ruhumuzdan ve canımızdan daha kıymetli ve önemlidir bizler için, kendisini çok seviyoruz, ömrümüz kendisine feda olsun" diye konuştu.

Sınırın Suriye tarafına geçen bazı Suriyelilerin de yere kapanıp, toprağı öptüğü görüldü.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 5 TÜMÜ
 • Siz 10 ay önce Şikayet Et
  Gidinde nereye giderseniz gidin
  Cevapla
 • Anca gidersiniz 10 ay önce Şikayet Et
  Arkana bakmadan geri dönmeden gidin
  Cevapla
 • mgl 10 ay önce Şikayet Et
  Allah cc bütün suriyeli mumin kardeşerimizin evlerine dönmelerini nasip eder gurbet zor.insanin kendi memleketi ve kendi evi gibisi yoktur. bülbülü gül.bahçesine getirmişler yine kafesim.demiş...
  Cevapla
 • mümine 10 ay önce Şikayet Et
  İnşallah güvenli bulup bütün Suriyelilerin vatanına kavuşur. Vatandan ayrı olmak zor iş. Yıllar önce Balkan Savaşında küçücük bir çocukken Bulgar zulmünden anavatana kaçıp gelen büyük büyük ninem hep oradan hasretle bahsederek ölmüş. Doğduğu yerler başka olur
  Cevapla
 • osman 10 ay önce Şikayet Et
  Güle güle. inşallah hepsi bir an önce gider. misafirlik bitti
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR