Özlem Zengin o anları anlattı: Benim için çok ızdıraplıydı!

Ülke TV’de yayınlanan Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin CHP’li Engin Özkoç’un “Bu kadına haddini bildirin” çıkışından sonra yaşadığı olayları anlattı.

ABONE OL
GİRİŞ 02.12.2019 12:34 GÜNCELLEME 02.12.2019 12:37 GÜNCEL
Özlem Zengin o anları anlattı: Benim için çok ızdıraplıydı!
Özlem Zengin o anları anlattı: Benim için çok ızdıraplıydı!

Özlem Zengin programda bu olaydan sonra birçok destek mesajı aldığını belirterek şunları söyledi; 

 

 

'GEÇEN ZAMAN DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDEN DAHA DERİN BİR İZ BIRAKMIŞ'

''Yaşadığım olaydan sonra tanıdığım tanımadığım o kadar çok kadından mesaj aldım, telefon aldım, dua aldım ki hepsinin de ortak kodlamaları vardı. Bu kadar zamandan sonra bir taraftan yasaklar kalkmış ama içimizde kanayan bir yara var. Bizim canımızı bir şeyin bu kadar çok acıttığını tekrar hissetmek enteresan bir ruh hali yarattı bizde. Biz o yaranın iyileştiğini zannetmişiz ama geçen zamanın bize bıraktığı iz düşündüğümüzden daha derin bir iz olarak kalmış''

 

 

'NELER YAŞADIĞIMIZI UNUTMUŞUZ'

Zengin, kendisini arayan kadınların ''Galiba unutmuşuz o yaşadığımız zorlukları'' dediklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti;  ''Hani bir şey olur evladını kaybedersin ve geri bulursun ya sonra onun ne kadar kıymetli bir şey olduğunu hatırlarsın. Onun gibi bir duygudur bu''

'O AN BENİM İÇİN ÇOK IZDIRAPLIYDI'

Özlem Zengin, Meclis’te yaptığı o konuşmayı daha sonra izleme fırsatı bulduğunu dile getirerek şunları söyledi;

''Konuşmayı yaptığım an benim için çok ızdıraplıydı. O kadar içinden geliyor ki bu kelimeler, özellikle annem kelimesi beni çok hüzünlendirmiş. Tabi bu sırada etraftan laf atılıyor. Onlara da cevap vermen gerekiyor. Vermeyebilirim de ama ben bunu önemsiyorum. Muhalif insanların beni anlamasını, bizi anlamasını istiyorum. Çünkü asıl cevap onlara zaten. Bu aslında bizi anlayın çığlığıdır”

'BİR CÜMLEYLE BİR KELİMEYLE TETİKLENİYOR'

AK Partili Zengin, bu yaranın bir cümleyle, bir kelimeyle tetiklendiğini ifade ederek; ''Bu görüntüler sadece benim değil izleyen çoğu kişinin, başörtülü olan olmayan, genci, yaşlısı, herkesin içinde bir yere dokundu. Bu bize şunu gösteriyor. Özellikle yaşadığımız toplumsal meseleler kolay kolay iyi olmuyor. Eğer bu konular anlaşılırsa insanlar daha korunaklı tavırlar içerisinde hareket ederler. Bunlar kaşınacak meseleler değil'' dedi. 

ETİKETLER

YORUMLAR 0
 • Haticekübra 9 ay önce Şikayet Et
  Ahh ki ahh, çok şükür ki imanımız var. Yaralarımız kabuk bağlasada bilinçaltında silinmiyor. Bu zulmü yapanlar kaybetti..
  Cevapla
 • Selocanım 9 ay önce Şikayet Et
  İnançlı kesim nerelerden nerelere geldiğimizi gerçekten unutttu. Geçmişi unutmak, rahatlık geldiğinde zorlukları ve acıları unutmak sadece bize mi has acaba? Basit bahanelerle hükümete oy vermeyen iktidarı münafıklıkla suçlayan başörtülü bacılarımız geçmişi çabuk unuttular. Ama Allah (cc) unutmaz; O, Müntakim'dir.
  Cevapla
 • Çiçek 9 ay önce Şikayet Et
  Özlem zengin hanım benimde içimden geçenleri sanki anlattı biz o boşörtü sünü çıkarmayan kişiler olarak çok acı çekenlerden olduk kızları okula almadıklarında seneler önce üzüldüğümü ve hala internetten izlediğimde bazen hüzünlenip aglarım çok acı veren şeyler çünkü bizim neslimiz dinimiz belli Anne annelerimiz baba annelerimizi biz biliyoruz kurtuluş savaşında örtüsüyle kapalı şekilde silah taşıyan bir Müslüman kadınlarına Analara hakaret edilemez
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR