Başsavcılık'tan son dakika Selahattin Demirtaş açıklaması

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Edirne E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada üniversite hastanesine sevk edilen Demirtaş'ın hayatıyla ilgili tehdit edici bir bulguya rastlanılmadığı vurgulandı.

ABONE OL
GİRİŞ 04.12.2019 22:28 GÜNCELLEME 04.12.2019 23:42 GÜNCEL
Başsavcılık'tan son dakika Selahattin Demirtaş açıklaması
Başsavcılık'tan son dakika Selahattin Demirtaş açıklaması

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Edirne E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada üniversite hastanesine sevk edilen Demirtaş'ın hayatıyla ilgili tehdit edici bir bulguya rastlanılmadığı vurgulandı

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklaması şu şekilde:

 

 

"Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili olarak, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 

26/11/2019 günü saat 05:30 sıralarında tutuklu Selahattin Demirtaş'ın odasından çağrı gelmesi üzerine görevliler tarafından odaya girilmiş, ilgilinin rahatsızlandığını bildirmesini takiben gecikmeksizin 112 Acil Servis aranmıştır. 05:42’de ambulansla gelen 112 Acil Servis doktoru tarafından ilk muayene ve gerekli tetkikler yapılarak hayati bulgularının stabil olduğu saptanmıştır. 112 Acil Servis doktoru ilgiliye, kendisini hastaneye sevk edebileceklerini belirtmiş olup, ilgilinin kendisini iyi hissettiğini ve hastaneye gitmek istemediğini beyan etmesi üzerine acil ekibi kurumdan ayrılmıştır. Aynı gün kurum hekimi tarafından muayene edilen ilgilinin, EKG ve vital bulgularının normal olduğu görülmekle kontrol amaçlı Nöroloji, Kardiyoloji ve Gastroenteroloji polikliniklerine sevki önerilmiştir. Bunun üzerine yine aynı gün içerisinde, hastaneye sevk sürecine ilişkin Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile temas kurularak ilgili kliniklerden randevu organizasyonu başlatılıp dış güvenlik planlamaları oluşturulmuş ve güvenlik sebebiyle gizli tutulan planlama doğrultusunda 02/12/2019 günü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilmiştir. 

 

 

02/12/2019 günü Kardiyoloji, Nöroloji, Gastroenteroloji ve Göğüs Hastalıkları Anabilim Dallarında görevli bölüm başkanları ve uzman hekimler tarafından yapılan muayene, laboratuvar ve görüntüleme tetkikleri sonrasında; akut, hayatı tehdit edici patolojik bulgu saptanmamıştır. Belirtilen anabilim dallarının görüşleri doğrultusunda poliklinik kontrolleri önerisi üzerine ceza infaz kurumuna dönüşü sağlanmıştır. Önerilen poliklinik kontrolleri için de gerekli planlamalar yapılmıştır.

İlgilinin rahatsızlığı öğrenildiği andan itibaren, süreç Cumhuriyet Başsavcılığımız ve kurumumuz tarafından titizlikle yönetilip takip edilmiştir. Devam etmekte olan poliklinik kontrolleri için de gerekli özen gösterilmektedir. "

ETİKETLER

YORUMLAR 80 TÜMÜ
 • adnan 1 yıl önce Şikayet Et
  tüühh kılıçtaroğlu çiçek yaptırıp, yardımcıları ile ve hdp lilerle geçmiş olsuna gelecekti
  Cevapla
 • eren 1 yıl önce Şikayet Et
  kötüye birşey olmaz
  Cevapla
 • Mardinli 1 yıl önce Şikayet Et
  müslümanların halifesini REİS olsun.
  Cevapla
 • vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  okadar doktor hoca seferber olmus adam check up yaptırmıs ...onun yerıne vatandas muayene olsaydı.........
  Cevapla
 • Vn..... 1 yıl önce Şikayet Et
  Hastasin degilmi sen durmadan içeriden mesaj gönder işini zora sok ahmet turkte hastaydı şimdi siyaset yapıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR