CHP'li başkanın icraatı: Yüzde 200'e varan zamlar

Seçim öncesinde "Yaşanabilir Bilecik" vaadiyle oy isteyen Belediye Başkanı Semih Şahin, 8 ayda vatandaşın temel kullanım alanlarını zam yağmuruna tuttu. Ekmek, dolmuş ve suya yapılan zamlar yüzde 200'ler ulaştı. Şahin, mezar yerlerine bile yüzde 100 zam yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 09.12.2019 09:03 GÜNCELLEME 09.12.2019 10:12 GÜNCEL
CHP'li başkanın icraatı: Yüzde 200'e varan zamlar
CHP'li başkanın icraatı: Yüzde 200'e varan zamlar

Bilecik Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında Ücret ve Tarife Komisyonu tarafından hazırlanan “2020 ücret ve tarifeler raporu” gündeme geldi. Birçok kalemde zam teklifini içeren rapor, CHP’li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin tarafından mecliste oylandı. AK Parti ve MHP grupları zamlara karşı çıkarken, zamlı yeni tarifeler CHP ve İYİ Partili üyeler tarafından oy çokluğu ile meclisten geçti.

 

İLK ZAM SUYA

Yeni tarifelere göre, birçok kaleme zam uygulandı. Bunların başında ise su geldi. Su kullanım ücretine yüzde 22,6 oranında zam yapıldı. 0-25 metreküp arası su kullanım ücreti 1,50 liradan, 1,84 liraya 25- 50 metreküp arası su kullanımı 1,75 liradan 2,15 liraya, 50 metreküp ve yukarısı için su kullanım ücretlerine 2,50 liradan 3,06 liraya yükseltildi. Katı atık ücreti 8,80 liradan 22 liraya çıkarak yüzde 150 arttı.

 

MEZAR YERLERİNE DE ZAM YAPTI

Ayrıca, CHP ve İYİ Parti’nin oy çokluğuyla yeni yılda uygulamaya konulacak tarifelere göre mezar yerleri de zamlandı. Bir kişilik mezar yeri ücretine yüzde 100 zam uygulandı. Yeni tarifeye göre, 750 lira olan bir kişilik mezar ücreti 1,500 liraya yükseldi. Nikâh kıydırmak isteyen çiftlere de CHP ve İYİ Parti’den kötü haber geldi. Hafta içi mesai saati dışında yapılacak evlenme akitleri için nikah ücreti 180 liradan 300 liraya, tatil günlerinde düğün salonu ve özel mekanlarda yapılacak nikah ücretleri ise 300 liradan bin liraya çıkarıldı.

DOLMUŞ VE EKMEĞE DE ZAM

CHP’li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin geçtiğimiz aylarda ekmeğe yüzde 50 zam yaptı. Yine, şehir içi halk dolmuş ücretleri de arttı. Yeni tarife ile birlikte Bilecik’te öğrenci fiyatı 1,75 liradan 2 liraya, tam bilet ise 2 liradan 2,5 liraya çıktı.

KAYNAK : YENİ ŞAFAK

ETİKETLER

YORUMLAR 43 TÜMÜ
 • OSMANLI TORUNU 9 ay önce Şikayet Et
  cehape zulüm demek zulüm
  Cevapla
 • Turist 9 ay önce Şikayet Et
  O zaman, bilecige gitmiyorum. Pahallanmis
  Cevapla
 • ayhan 9 ay önce Şikayet Et
  Yemin ediyorum helal olsun bu adama.Osmanlının temellerinin atıldığı bu güzelim yerde seçimi kazandı ise oy veren aklı evveller düşünsün. Adamın ilk icraatı belediye binasındaki osmanlı minyatürlerini kazıtmaktı.Daha beter olun.
  Cevapla
 • paşali1 9 ay önce Şikayet Et
  ey millet oy verenlere az bile yapmiş ne beklenir bunlardan
  Cevapla
 • Ohhhh 9 ay önce Şikayet Et
  Ohhhhhhhhohhhhhhhhhhh......herşey güzel olucak.....
  Cevapla
 • deli..dolu 9 ay önce Şikayet Et
  Ya arkadaş nereden çıkarıyorsunuz yok suya ZAAMM yok Ekmeğe ZAAMM yok ulaşıma ZAAMM yok böyle 1 şey sallamayın o "FİYAT ENDEKSİ AYARLANMASI" hepsi bu
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR