Davutoğlu yeni parti için resmi başvuruyu yaptı

Ahmet Davutoğlu, yeni partisi için İçişleri Bakanlığı'na resmi başvuru yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 12.12.2019 15:57 GÜNCELLEME 12.12.2019 18:06 GÜNCEL
Davutoğlu yeni parti için resmi başvuruyu yaptı
Davutoğlu yeni parti için resmi başvuruyu yaptı

Ahmet Davutoğlu, yeni partisi için İçişleri Bakanlığı'na resmi başvuru yaptı.

Davutoğlu'nun yarın Ankara Bilkent Otel’de saat 12.00’de basın toplantısı düzenleyeceği ve partisinin kuruluşunu resmen açıklayacağı bildirildi.

 

AYHAN SEFER ÜSTÜN'DEN AÇIKLAMA

Eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün, "Partimizin kuruluşu gerçekleşti ve tüzel kişilik kazandı. Vatana, millete hayırlı olsun." dedi. 

Ayhan Sefer Üstün, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki yeni partiye ait başvuru işlemlerinin İçişleri Bakanlığında sonuçlanmasının ardından açıklama yaptı. 

"Partimizin kuruluşu gerçekleşti ve parti tüzel kişilik kazandı. Vatana, millete hayırlı olsun." diyen Üstün, Türkiye siyasetine yeni bir parti kazandırdıklarını ifade etti. 

Partilerinin yeni bir alternatif olarak doğduğunu belirten Üstün, "Bundan sonrası Allah'ın takdiri, milletimizin desteği. Partimizin örgütlenme çalışmaları hızla sürecek." değerlendirmesinde bulundu.  

Ayhan Sefer Üstün, partinin tanıtım toplantısının yarın gerçekleştirileceğini bildirdi. 

KAYNAK : AJANSLAR

ETİKETLER

YORUMLAR 120 TÜMÜ
 • yazı 9 ay önce Şikayet Et
  devitoğlu sen ak partinin başında iken seçimde ak partinin oyları düşmüştü ve tek başına iktidar olamamıştı. sen hemen chp ile koalisyon kurmak için canla başla çabalıyordun. bunu Reis istemiyordu kimse istemiyordu lakin sen chp ile anlaşmak için baya bir çabaladın. sonra tekrar seçim oldu milletimiz Reis' in hatırına ve ülkemizde istikrarsızlık olmasın diye yine ak partiyi tek başına iktidara getirdi. senin vatanıma milletime çok büyük zararların var. ve bu zararlarda mazlumların bedduaları senin yakanı asla bırakmaz. devitoğlu şunu iyi bil Allah hainleri sevmez. bende hainleri hiç sevmem.
  Cevapla
 • Yunus 9 ay önce Şikayet Et
  Biz partilere değil şahıslara ve düşüncelere oy veriyoruz.karakter ve adamlık olarak reis gibi olamadıginiz icin hainlik yolunu tercih ettiniz.15 temmuzdan sonra davutoğlu gibilerini yazdık kenara.
  Cevapla
 • Oguzhan 9 ay önce Şikayet Et
  Deve ağacın gölgesinde gölgelenirmiş kendi gölge diye kibirlenir öğünürmüş. Şimdi Ahmet bunca zaman Tayyip Erdoğan nın gölgesinde gölgelendin zannetin benim gölgem. Senin gölgen boyu gerçekte kaç milimetre imiş 2023 göreceğiz.
  Cevapla
 • 500 t 9 ay önce Şikayet Et
  Başımı kesseler sana oy vermem.
  Cevapla
 • Bilgi 9 ay önce Şikayet Et
  Ak partideyken yanlışlar vardı madem şimdi kalkmış bunları beyan ediyor vaktinde neden konuşmadın madwm bu kadar dürüsttün?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR