Açıköğretim sınav sonuçları rekor sürede açıklandı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Sistemi'nin 14-15 Aralık'ta yapılan 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi ara sınav sonuçları açıklandı.

ABONE OL
GİRİŞ 20.12.2019 23:01 GÜNCELLEME 20.12.2019 23:01 GÜNCEL
Açıköğretim sınav sonuçları rekor sürede açıklandı
Açıköğretim sınav sonuçları rekor sürede açıklandı

AÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, geçen hafta sonu düzenlenen sınavların sonuçları 5 gün gibi rekor bir sürede açıklandı.

 

Üniversitenin Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) ve sınav süresince çalışan görevlilerin büyük özverisiyle toplam 1 milyon 42 bin 102 öğrencinin girdiği sınavların sonuçları değerlendirilip, bir haftadan az sürede 2 milyon 106 bin 785 sınav kağıdı okunarak, sisteme girişi yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AÜ Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, 5 günlük sürenin, üniversite tarihinde bir rekor olduğunu vurguladı.

 

Öğrenciler adına sınav sürecinde görev alan personele minnettar olduğunu belirten Prof. Dr. Çomaklı, "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınavları tarihinde bir rekor. BAUM çalışanları ve sınav organizasyonunda görevli arkadaşlara öğrencilerim adına minnettarım. Milli çocuklarla az zamanda çok iş. Durmak yok." ifadelerini kullandı.

ETİKETLER

YORUMLAR 5 TÜMÜ
 • Sanem 6 ay önce Şikayet Et
  Of ya sınav sonuçları niyr bugadar geç açıklanıyor
  Cevapla
 • haluk sabri akdemir 6 ay önce Şikayet Et
  aöf açıklıyor niye aöl açıklamıyor
  Cevapla
 • Deli savaş 6 ay önce Şikayet Et
  Ben anladım madem aöf açıklanıyor ama neden aöl açıklanmıyor biri buna açıklık getirrebilirmi
  Cevapla
 • Oğuz 6 ay önce Şikayet Et
  Vallahi tebrikler
  Cevapla
 • Adalet 6 ay önce Şikayet Et
  Aol yani açık lise bir hafta daha önceden sınav yapmasına rağmen hâlâ sonuçları açıklamış değil.. Aralık 7 de sınav yapanlar açıklayamiyor, Aralık 15 de sınav yapanlar sonuç açıklıyor nasıl iş bu...
  Cevapla
 • Yükselme 6 ay önce Şikayet Et
  Oda bişeymi bir kamu kuruluşu görevde yükselme sınavı yapıyor sınava giren 500 kişi sonuç 20 günde açıklanıyor nasıl süper mi?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR