'Hz. Süleyman'ın kızıyım deyip' 13 milyon dolandırmıştı! Cezası belli oldu

Eskişehir'de Hz. Süleyman'ın kızı olduğunu ileri sürüp psikolojik rahatsızlığı bulunanlara kendi kanını içirerek 13 milyon TL’lik dolandırıcılık yaptığı iddia edilen kadın ve 4 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. 2’si tutuklu 4 sanık 121 yıl hapis istemi ile yargılanacak.

ABONE OL
GİRİŞ 05.01.2020 17:15 GÜNCELLEME 05.01.2020 17:15 GÜNCEL
'Hz. Süleyman'ın kızıyım deyip' 13 milyon dolandırmıştı! Cezası belli oldu
'Hz. Süleyman'ın kızıyım deyip' 13 milyon dolandırmıştı! Cezası belli oldu

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, 27 kişinin dolandırıldıklarını iddia ederek şikayetçi olduğu öğrenildi. İddianamede, tutuklu olarak yargılanan Sibel G.’nin dört halife ve ermiş kişiler ile görüştüğünü, kanının şifalı olduğunu, görünmeyen varlıklarla bağlantılarının olduğunu söyleyerek şikayetçileri ikna ettiği, enjektör ya da tabak içindeki kana yüzük bandırarak mağdurların vücutlarına sürdüğü, seanslar karşılığında para aldığı, sıkıntıların giderilmesi amacıyla kurban kesileceğini ve bu doğrultuda para vermeleri gerektiğini söylediği, bu yılla dini inançların sömürüldüğü ve nitelikli dolandırıcılık suçunun işlendiğinin anlaşıldığı ifade edildi. İddianamede, sanık Sibel G.’nin oğlu Hamza G. ile birlikte hareket edip kendisinin peygamber soyundan geldiğini söyleyerek tedavi etmeye çalıştığı belirtilerek, "Mağdurlar Sevim D. ve Beyzat D.'nin evli oldukları, şüpheli Sibel G. ile tanıştıkları, Sibel'in kendisinin peygamber soyundan geldiğini, mübarek insan olduğunu, hastaları iyileştirdiğini, büyüleri çözdüğünü beyan ettiğini ve Sibel G.'nin oğlu tutuklu sanıklardan Sadık Hamza G.'nin bu sırada Sibel G. ile eylem ve fikir birliği içinde olduğu anlaşılmıştır. Mağdur Sevim D. ve Beyzat D., 2013 yılında şüpheli Sibel G. ile tanıştıktan sonra kendilerinin rahatsızlığının bulunduğunu söyledikleri, şüpheli Sibel G.'nin evli çifte seccade üzerinde durmasını söyleyerek sözde seans uyguladığı, seanslarda yumurta kırdığı ve elinde mühür dediği küçük bir cisimle karınlarına ve sırtlarına dokunduğu, 'sizde büyü var, onu çözeceğiz' dediği, çamaşır leğeninde kum birikintisi ve koyun kafatası ile kemiklerinin bulunduğu, bu alanı göstererek 'çivileri sökerek sizi bu büyüden kurtaracağım' dediği, kendilerinden seans karşılığında para aldığı anlaşılmıştır" denildi.

 

 

“YAŞAM KOÇUYUM,  HASTALARA TERAPİ YAPIYORDUM”

Peygamber olduğunu söyleyerek nitelikli dolandırıcılık yaptığı iddia edilen Sibel G. ise ilk ifadesinde suçlamaları reddederek, "2014 yılında almış olduğum eğitime istinaden yaşam koçu olarak çalışıyorum. Yaşam koçuyum. Benim iş yerime gelen hastalara bir nevi terapi yapıyordum" dedi.

 

 

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen iddianamede, sanıkların "dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle nitelikli dolandırıcılık" suçlarından ayrı ayrı cezalandırılmaları istenildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 24 TÜMÜ
 • Dengesiz 8 ay önce Şikayet Et
  Bence buna inanıp para verenleri tutuklayin
  Cevapla
 • Volkan 8 ay önce Şikayet Et
  Çok haklısın bunda şuc yok buna inanan sıyırmış Çok medeni çok araştran entel takımı
  Cevapla
 • kadir 8 ay önce Şikayet Et
  okumak cok guzel bir haslet okumadan ogrenmeden koru korune yasayan belki aile buyukleri tarafindan namaz ogretilmis ama okuma aliskanligi arastirma aliskanligi olmadigi icin sadece namaz kilip oruc tutan cok cahil insan var kisitli bilgileri onlari dolandiricilarin sahtekarlarin lafina sozune kanmaya musait hale getiriyor inaniyor ama cahil hakki hakikati bilmiyor sahtekarlarin dilide tatlidir istemeden de olsa kaniyor cahil olmak hic iyi olmasada cahiller var hayatta.
  Cevapla
 • İbrahim Alkılıç 8 ay önce Şikayet Et
  Ben de Hz. Adem ile Hz. Havva'nın torunuyum ama kimse para vermiyor. Para verilmesi için ille de Hz. Süleyman evladı olunacak diye nerede yazıyor?
  Cevapla
 • ismet 8 ay önce Şikayet Et
  dunyanın en eski mesleği din tuccarlığı müşterisi hic bitmez sırattan gecmek isyeyen şıhı olmayanın şıhı şeytnfır diyen liste uzun allah hidayet vere ne deyelim
  Cevapla
 • caner 8 ay önce Şikayet Et
  uzay bilgi teknoloji çağında hala okumayan hala düşünmeyen hala kafası çalışmayan mı var
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR