Adalet Bakanı Gül'den 'Metin İyidil' açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Metin İyidil kararına ilişkin, “Yargıya intikal eden bir konu. Yargıya intikal eden bir konu ile alakalı söz söylemem doğru olmaz." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 22.01.2020 10:59 GÜNCELLEME 22.01.2020 11:20 GÜNCEL
Adalet Bakanı Gül'den 'Metin İyidil' açıklaması
Adalet Bakanı Gül'den 'Metin İyidil' açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, eski korgeneral Metin İyidil ile ilgili son sözü nihai merci olan Yargıtay'ın söyleyeceğini bildirdi.

 

Gül, Ankara Hakimevi'nde düzenlenen Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemleri Tanıtım Toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbede mahkum olan, istinaf sürecinde tahliye edilen, buna itiraz üzerine de tekrar tutuklanan İyidil ile ilgili soru üzerine Bakan Gül, yargıya intikal eden konuyla ilgili söz söylemesinin doğru olmayacağını belirtti.

 

Yargı sürecinin saygıyla beklenmesi gerektiğine işaret eden Gül, "Nihai merci Yargıtaydır, Yargıtay son sözünü verecektir. Devam eden bir süreçle ilgili, bir hukukçu olarak söz söylemem, yorum yapmam doğru değil. Yine HSK'nin idari soruşturması devam ediyor. O süreçle ilgili daire, ilgili yetkililer takip ediyorlar. Süreci sürdürüyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • yağız gökay 6 ay önce Şikayet Et
    hangi yargıya?
    Cevapla
  • Ömer 6 ay önce Şikayet Et
    Sayin Bakanım nafaka konusunda net bir açıklama bekliyoruz ????
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR