Osman Kavala hakkında gözaltı kararı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Osman Kavala hakkında, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilmişti. Osman Kavala, cezaevi çıkışında başka bir soruşturma kapsamında İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

ABONE OL
GİRİŞ 18.02.2020 21:47 GÜNCELLEME 18.02.2020 23:49 GÜNCEL
Osman Kavala hakkında gözaltı kararı!
Osman Kavala hakkında gözaltı kararı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, kamuoyunda "Gezi Olayları" olarak bilinen ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetini hedef alan kalkışma girişiminin soruşturulması kapsamında, eylemleri planlayan, yöneten ve yönlendiren bir kısım şüpheliler hakkında Başsavcılıkça 19 Şubat 2019 tarihinde iddianameyle kamu davası açıldığı hatırlatıldı.

 

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinin 18 Şubat tarihli kararıyla, hakkında kamu davası açılan sanıkların beraatine ve tutuklu sanık Osman Kavala'nın tahliyesine karar verildiği anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Anılan kararın bozulması talebiyle ilgili mahkemeye süre tutum dilekçesi verilmiş olup, kararın gerekçesinin yazılmasını müteakip, Cumhuriyet Başsavcılığımızca istinaf kanun yoluna başvurulacaktır. Yargılama sonucunda tahliyesine karar verilen sanık Kavala hakkında, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Başsavcılığımızca yürütülen bir başka soruşturma kapsamında, TCK'nın 309. maddesi uyarınca Anayasal Düzeni Bozmaya Teşebbüs suçundan ayrıca gözaltı kararı verilmiştir."

 OSMAN KAVALA GÖZALTINA ALINDI

Gezi Parkı davasında hakkında beraat kararı verilen Osman Kavala, cezaevi çıkışında başka bir soruşturma kapsamında İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki binada yapılan Gezi Parkı olaylarına ilişkin 16 sanığın yargılandığı dava karara bağlanmış ve Osman Kavala hakkında beraat ve tahliye kararı verilmişti. Yargılama sonucunda tahliyesine karar verilen Osman Kavala hakkında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir başka soruşturma kapsamında 'anayasal düzeni bozmaya teşebbüs' suçundan ayrıca gözaltı kararı verildi. Karar kapsamında cezaevi çıkışında gözaltına alınan Osman Kavala İstanbul Terörle Mücadele şubesine getirildi. Kavala’nın yarın sabah savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.

ETİKETLER

YORUMLAR 91 TÜMÜ
 • Halil yurtsever 5 ay önce Şikayet Et
  Bunun gibi ulkemkzde cok haiyin var hapisten cikmasin boyleleri
  Cevapla
 • Erkan 5 ay önce Şikayet Et
  Hainler cezasini ceksin bu ülkede milyonlari kazan villalarda yasa yedigin önünde yemedigin arkanda sonrada bu ülkeye ihanet et hainlik yap yazik günah
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Adalet sana bana garibana işler
  Cevapla
 • Oflularasireti 5 ay önce Şikayet Et
  Bu adamlar terörist Osman Kavala miydin nedir Mehmet Ali Alabora mı nedir Can Dündar bunlar terörist ya bunlar arabaları yaptılar orada ortalığı yaktı yıktılar polis arabalarınız sivil arabaları Türk bayrağını yakanlar Kim bunlar bunlar bunlar provakatör bu hakim ve savcı ne iş yapar bunlar ya bunlar da ajan mı yoksa ya hala Milli devlet olamadık ya Adalet Bakanlığı gerekeni yapsın uhalefetten guru zaten yabancıların adamı 80 seneden beri aynı şeyler Kardeşim 80 sene önce de bunlar Vatan haini miydi Şimdi de aynı hain bunlar ya Osmanlı'da yıkan bu Hainler dedi Şimdi de Türkiye Cumhuriyeti'ni İkmal çalışıyor Bu hain muhalefet grubu ya arkanızdayız korkmayın
  Cevapla
 • sade vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Demekki Ülkemizi günlerec yangın yerine çeviren vuran kıran yakan,öldüren ,yatırımları baltalamak isteyen yokmuş hepsi kurguymuş hayalmiş milet kabus görmüş.Yazıklar olsun Adalet adına deyip adaletsizlik yapanlara.Hani adalet nerde yargı bağımsız değil birilerine bağımlıymış bu bağlı olduklarını bulmakta oy verdiğimiz yetkilendirdiğimiz büyüklerimize düşer.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR