Türkiye'den Miçotakis'in küstah ithamlarına cevap!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'Türkiye resmen mülteci kaçakçısı oldu' diyen Miçotakis'e cevap verdi. Altun, "Yunan kolluk ve hudut muhafaza kuvvetlerinin mültecilere kötü muamele ederek, onlara karşı ölümcül güç kullanmasından derin endişe duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

ABONE OL
GİRİŞ 07.03.2020 00:35 GÜNCELLEME 07.03.2020 00:39 GÜNCEL
Türkiye'den Miçotakis'in küstah ithamlarına cevap!
Türkiye'den Miçotakis'in küstah ithamlarına cevap!

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Altun, CNN International kanalında Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in iddialarına yanıt verdi.

 

Miçotakis'in ithamlarını kesin bir şekilde reddettiklerini belirten Altun, şunları kaydetti:

"Yunan kolluk ve hudut muhafaza kuvvetlerinin mültecilere kötü muamele ederek, onlara karşı ölümcül güç kullanmasından derin endişe duyuyoruz. Dünyanın en çok mülteciye ev sahipliği yapan ülkesi olan Türkiye, Suriye ve diğer yerlerden gelen düzensiz göç dalgalarına karşı bir duvar görevi görmektedir.

 

Avrupa Birliği, 2016 mülteci anlaşmasında verdiği maddi destek ve gönüllü kabul gibi sözlerini tutmamıştır. Bunun sonucunda Türkiye, kaynaklarını Avrupa'ya giden mültecileri durdurmak yerine İdlib'den gelebilecek muhtemel bir dalgayı karşılamaya yönlendirmiştir. Yunanistan'a ve uluslararası topluma tavsiyemiz, birilerini suçlamak yerine, düzensiz göçün temelinde yatan Suriye iç savaşını durdurmaktır."

MİÇOTAKİS NE DEMİŞTİ?

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, "Türkiye resmen mülteci kaçakçısı oldu. Mülteci krizi Avrupa ve Yunanistan sınırlarını sürekli tehdit ediyor. Avrupa'nın Yunanistan'a mülteci krizinde yardım etme görevi var ve bunu yapacak" ifadelerini kullanmıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 30 TÜMÜ
 • omer 2 ay önce Şikayet Et
  50 yil sonra avrupada muslumanlik hakim olacak. afganlar suriyeliler iraklilar filistinliler.. dogurganlik orani avrupaya gore cok yuksek.avrupanin korktugu da bu
  Cevapla
 • Hüseyin ULUÇAY 2 ay önce Şikayet Et
  Başka bir toplumun yaşadığı sorun için “derin endişe duyuyoruz” yorumunu yapma sırası artık bizdedir.
  Cevapla
 • Hüsnü 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlar mülteci soyan düşkün asalaklar.Sanki devletleri var da sınır koruyorlar.Almanların ücretli marabaları
  Cevapla
 • YatandAŞ 2 ay önce Şikayet Et
  Seni esaddan beter ederiz sayin reis ne dedi yarin oburgun sizde multeci durumuna disersin ey yunan dedi reisin bi bildigi vardir herhalde
  Cevapla
 • Altaylar 2 ay önce Şikayet Et
  Basit insanların konuşmalarına ve basit sözlere neden cevap veriyoruz anlamış değilim
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR