Mustafa Şentop iddialara cevap verdi!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, '17 vekil VIP'ten çıktı' iddiasına ilişkin, "Mart ayı başından beri umreye giden vekilimiz olmadı" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 17.03.2020 13:44 GÜNCELLEME 07.05.2020 22:25 GÜNCEL
Mustafa Şentop iddialara cevap verdi!
Mustafa Şentop iddialara cevap verdi!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler hakkında konuştu. Şentop'un açıklamaları şu şekilde;

 

 

(Umreden dönen bazı milletvekillerinin karantinadan kaçtığı iddiası) Mart ayının başından itibaren yurt dışına çıkan ve yurt dışından dönen bütün milletvekillerimizin bilgisi var bizde. Bunlar arasında umreye giden, umreden dönen herhangi bir milletvekili yok. Bu milletvekillerimizin hemen hemen tamamı Avrupa ülkelerinden dönmüş. Farklı siyasi partilerimizden vekillerimiz var. Konuyla ilgili olarak partilerimizin grup yönetimleriyle görüştüm. Onları zaten bilgileri var. Milletvekili arkadaşlarımız da sorumluluklarının gereği olarak 14 gün süre için evlerinde kendilerini karantinaya almış durumdalar.

TBMM'de çalışan personelle ilgili bir haber çıkmıştı. Gerek buradaki hastanemizde gerekse başka hastanelere başvuran personelimizi takip ediyoruz. Şu ana kadar koronavirüsle ilgili bir tespit yok.

(Meclisin tatil edilmesi) Meclisimizin gündemiyle ve gruplarımızın aralarında yapacağı değerlendirmeyle söz konusu olabilir. Görüşmeye devam edilen kanun teklifinin bitimine kadar en azından, bu hafta bir çalışma olacak. Ondan sonrasını tekrar değerlendirecekler.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 4 TÜMÜ
 • Dırewker 2 ay önce Şikayet Et
  ALLAH CC yalancıları Kahr u perişan etsinmi etsin zaten ediyordu ama ginede Yalanlarınızda ısrar ediyorsonuz
  Cevapla
 • Bir dost 2 ay önce Şikayet Et
  Süfyan nerde
  Cevapla
 • Fethi 2 ay önce Şikayet Et
  Ha umre ha yurtdışı hepsi yurtdışı italyadan almanyadan gelen daha riskli zayıf beyinli
  Cevapla
 • aaa 2 ay önce Şikayet Et
  Dokunulmazlıkları var diye virüs dokunmıyormu?
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 2 ay önce Şikayet Et
  Öyle sananlar olabilir!
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Millet karantinada vekil sokakta.. Sağlık bakanı boşuna çabalıyor.. Asıl vekiller karantinada olmalı.. Çünkü bizim millette vekil hastalığı çoktur.. Hemen peşlerine takılırlar..
  Cevapla
 • alaattin 2 ay önce Şikayet Et
  Umreden gelen yok ama Avrupa'dan gelenler karantinaya girsinler. millet giriyorsa vekili de girecek
  Cevapla
 • Mrt 2 ay önce Şikayet Et
  Aynen.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR