Büyükşehir ilklere devam ediyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, Corona Virüsü (COVID-19) salgınından dolayı ara verdiği eğitimlerine online devam ederek Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirdi.

ABONE OL
GİRİŞ 01.04.2020 16:36 GÜNCELLEME 01.04.2020 16:36 GÜNCEL
Büyükşehir ilklere devam ediyor
Büyükşehir ilklere devam ediyor

Uzmanlar tarafından canlı yayınlarla destekleyici eğitim yayınları başladı. Öte yandan özel gereksinimli çocukların eğitimlerinden geri kalmamaları için kişiye özel videolar hazırlanarak ailelerine gönderiliyor.

 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ‘Pandemi’ yani bölgesel olmaktan çıkmış küresel anlamda etkisini gösteren salgın olarak adlandırılan Corona Virüse karşı verilen ulusal mücadele devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Engelsiz Yaşam Merkezi’de alınan tedbirlerden dolayı eğitimlerine ara verdi. Bu süreçte faaliyetlerini dijital platforma taşıyan merkez, özel gereksinimli çocukların eğitimlerinden geri kalmamaları ve ailelerinin yapılacak yayınlarla yanlarında olmaya devam ediyor.

 

Bu doğrultuda her öğrencinin ihtiyaçları ve eğitimlerine göre özel olarak çıkarılan eğitim planlarıyla; bireysel derslerini, fizik tedavilerini, sağlıklı beslenme süreçlerinin takibini, bireysel terapilerini, spor ve atölye eğitimlerini bireyselleştirilmiş eğitim planlarıyla merkezdeki uzman eğitimciler tarafından uygulamalı çekilen videoları ailelere yönlendirerek destek verecek.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nin sosyal medya hesaplarından da Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin Özel Eğitim Bölümü öğretim elemanları tarafından, merkez öğrencilerine ve ailelerine katkı sağlamak için canlı yayınlarla eğitimsel destek programları başladı. Öğretim elemanları, merak edilenleri yanıtlayacak, bu süreçte yapılması gerekenler ve yol haritaları belirleyecek. İlerleyen zamanda merkezin Youtube hesabından videolar ve canlı yayınlara erişilebilecek.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR