İstanbul’da sefer sayıları artırılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul konusunda gerekli tüm tedbirlerin alınması talimatını verdi...

ABONE OL
GİRİŞ 03.04.2020 07:40 GÜNCELLEME 03.04.2020 08:58 GÜNCEL
İstanbul’da sefer sayıları artırılacak
İstanbul’da sefer sayıları artırılacak

Bu kapsamda, öncelikli olarak şehirler arası yolculuklar konusunda otobüsler ve uçaklara getirilen seyahat yasağının kapsamının genişletilerek, özel araçlara da bu yasağın uygulanması gündeme geldi.

SEFER SAYILARI ARTIRILACAK

Şehirlere giriş-çıkışların engellenmesi için, seyahat belgesi mecburiyeti getirilebileceği belirtildi. Hükûmet kaynakları “Mümkün olduğunu kadar, dışarıda insanların ‘keyfî’ olarak dolaşmalarının önüne geçildi. Şu anda özel araçları ile şehirde dolaşmak dışında gidebilecekleri bir alan kalmadı. Özellikle İstanbul’da toplu taşıma ile ilgili sıkıntılar var. Bu konuda girişimler oldu. Sefer sayıları artırılacak. Zaten seyahat yasağı getirildikten sonra İstanbul’la ilgili olumlu sonuçlar almaya başladık. Önümüzdeki birkaç gün sonuçlarını takip edeceğiz. Şehir giriş çıkışlarında yeni bir tedbir gerekirse, özel araçlara da tümden yasak gelecek.İstanbul’da şu anda yüzde 85 oranında yolculuk yapılamıyor zaten” değerlendirmesini yaptı.

100 BİNİN ÜZERİNDE BAŞVURU

Seyahat yasağı getirildikten sonra 100 binin üzerinde ‘Seyahat Belgesi’ başvurusu yapıldığın, ancak bunların büyük bölümüne onay verilmediğini öğrenildi. Ayrıca özel araçlarla ilgili ‘şoför yanı boş olsun veya arkada iki kişi olsun’ gibi bir kural olmadığı açıklandı. Ama denetimlerde vatandaşlar uyarılıyor. Öte yandan İstanbul Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin tartışmalara konu olan yolunun yapımına başlandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da yolun yapımını üstlenen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına teşekkür etti.

TÜRKİYE

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 36 TÜMÜ
 • sultanbeyli 2 ay önce Şikayet Et
  reis imamoglu nun kolileri başladı dagıtılmaya erzak ve yiyecekler . kartal gördüm .. ev ev dolaşıyorlar . sulatanbeylide geldi ..
  Cevapla
 • Lale 2 ay önce Şikayet Et
  Fatih tede dağıtıldı.
  Cevapla
 • Müslüm polat 2 ay önce Şikayet Et
  5 gündür memleketime dönemiyorum o sizin dediğiniz 100 85 lik izin verilmemesinden dolayı otogarlarda hava limanlarında yerde yatan ve kalan benim gibi kackisi var siz bunu biliyormusun uz acaba iman oğlu imam
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Sizde göre göre beklediniz, şimdi oralarda yatın
  Cevapla
 • sedat 2 ay önce Şikayet Et
  bu chp zihniyetinden vatana millete hiç bir hayır olmaz.... ama bu virüse dikkat etsinler ,Allah dilediğini cehenneme gönderir....
  Cevapla
 • istanbullu 2 ay önce Şikayet Et
  acaba kime talimat vermiş anlayamadım . imamogluna .
  Cevapla
 • Mağdur 2 ay önce Şikayet Et
  Özel araçlara yasak gelirse virüs toplu taşıma da daha çok yayılacak ben kendi arabamla işe gıtmesem üç vesaıt deiştrerek işe gıtmek zorunda kalıcam ya işi bırakcm yada vıruse yakalancm bu ne yaa ne biçim cözüm bence toplu taşıma geliri azaldı galıba napsınlar
  Cevapla
 • Lale 2 ay önce Şikayet Et
  Keyfi dolasanlara yasak gelmedimi?Bende 3 vesait değiştiriyorum.Saglikciyim izin kartım var. Ise gitmek için.Calisan iş yerleri veriyor her kurumda bunu.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR