Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğrencilere "öykü yazın" çağrısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve C¸ocuk Bayramı'nın 100'üncü yılı dolayısıyla düzenlenecek o¨yku¨ yarışmasına katılmaları çağrısında bulunarak, "Hayallerinizin öyküsünü yazın.

ABONE OL
GİRİŞ 09.04.2020 20:33 GÜNCELLEME 09.04.2020 20:35 GÜNCEL
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğrencilere "öykü yazın" çağrısı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğrencilere "öykü yazın" çağrısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve C¸ocuk Bayramı'nın 100'üncü yılı dolayısıyla düzenlenecek o¨yku¨ yarışmasına katılmaları çağrısında bulunarak, "Hayallerinizin öyküsünü yazın. Aralarından belirleyeceğimiz 100 öyküyü, 23 Nisan'ın 100'üncü yıl dönümünde kitaplaştıralım." ifadelerini kullandı.

 

 

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve C¸ocuk Bayramı'nın 100'üncü yılı dolayısıyla ilkokul ve ortaokul o¨gˆrencileri arasında serbest konulu, öğrencilerin hayallerini ic¸eren o¨yku¨ yazma yarışması düzenlenecek.

O¨gˆrencilerin yazdığı o¨yku¨ler, en gec¸ 12 Nisan'a kadar elektronik posta veya telefon aracılıgˆıyla o¨gˆretmenlere ulas¸tırılacak. Gönderilen eserler arasından Bakanlık Komisyonu tarafından belirlenecek 100 eser, 23 Nisan'ın 100'üncü yılı dolayısıyla olus¸turulacak o¨yku¨ kitabında yer alacak.

 

 

Bakan Selçuk, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hayalleri kocaman çocuklarıma bir çağrım var; Hayallerinizin öyküsünü yazın. Sınıf öğretmenlerinize ya da Türkçe öğretmenlerinize gönderin. Aralarından belirleyeceğimiz 100 öyküyü, 23 Nisan'ın 100'üncü yıl dönümünde kitaplaştıralım. Hayalleriniz kütüphanelere girsin." ifadelerini kullandı.

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • adalet 1 ay önce Şikayet Et
  eskiye dön 1999 eğitimine dön, 2000 den sonra gelenler çöp
  Cevapla
 • Emeklidur 1 ay önce Şikayet Et
  Okullar kapatıldığı için derslere giremeyen.Derslere giremediği için de tek geliri yarım asgari ücret olan ücretli öğretmenlerin hali nice olacak? Bir çoğu, aile,çoluk çocuğa bakmak zorunda.
  Cevapla
 • MEHMET EŞREF 1 ay önce Şikayet Et
  Onlara da ücret ödemesi yapılıyor.
  Cevapla
 • Bjk56 1 ay önce Şikayet Et
  Rehabilitasyon merkezleri ne olacak
  Cevapla
 • Nurr 1 ay önce Şikayet Et
  Başladık bile hocam.. Yusuf kendi öyküsünü yazıyor :))
  Cevapla
 • kod 1 ay önce Şikayet Et
  çocukların hayalleri papçi olmuş ne öyküsü bakanım.. boş boş adamın suratına bakar hale gelmişler artık dijital bağımlısı olmaktan..
  Cevapla
 • muhammed sahan 1 ay önce Şikayet Et
  hastalik var dunyada. dağda mi yaşıyorsun sen
  Cevapla
 • muhammed sahan 1 ay önce Şikayet Et
  o zaman gönder sokağa oynasınlar.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR