Diyanet'ten, Altay ve Hekimoğlu hakkında suç duyurusu!

Diyanet İşleri Başkanlığı, umreden dönenlere ilişkin iddialarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyon Üyesi Doktor Hakan Hekimoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

ABONE OL
GİRİŞ 16.04.2020 23:38 GÜNCELLEME 17.04.2020 00:01 GÜNCEL
Diyanet'ten, Altay ve Hekimoğlu hakkında suç duyurusu!
Diyanet'ten, Altay ve Hekimoğlu hakkında suç duyurusu!

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Altay'ın dile getirdiği "umreden dönenlere ateş düşürücü verildiği" iddiasının tamamen gerçek dışı olduğu belirtildi.

 

 

Açıklamada, hac ve umre ibadeti için kutsal topraklara giden vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerinin, Sağlık Bakanlığı ile yapılan iş birliği çerçevesinde, sağlık çalışanları aracılığıyla yürütüldüğü ifade edildi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca vatandaşların ibadetlerine rehberlik etmek için görevlendirilen personelin sağlıkla ilgili herhangi bir tasarrufta bulunmasının mümkün olmadığı vurgulandı.

 

 

Diyanet'in umreden dönen vatandaşlarla ilgili süreçleri, en başından itibaren Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların iş birliği ve koordinesinde yürüttüğü kaydedildi.

Açıklamada, bu kapsamda, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Engin Altay ve Hakan Hekimoğlu hakkında söz konusu iddialarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğuna yer verildi.

Suç duyurusu dilekçesinde, Altay ve Hekimoğlu'na "hakaret, iftira ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından kamu davası açılması talep edildi. 

ETİKETLER

YORUMLAR 27 TÜMÜ
 • Arif gsli 10 ay önce Şikayet Et
  Chp yok edilmeli. Oy verenlerde tesbit edilip tc den çıkarılmalı
  Cevapla
 • yasargurbuz 10 ay önce Şikayet Et
  Engin Koç unutuldumu!
  Cevapla
 • Türkmen Başı... 10 ay önce Şikayet Et
  Hainlerin tutunacakları dal kalmayınca iftiraya başladılar.
  Cevapla
 • Ali 10 ay önce Şikayet Et
  Bunlar sallamasyon nasıl yaşıyorlar. Demekki hayatları fitne fesat
  Cevapla
 • Neco 10 ay önce Şikayet Et
  Bu chp li milletvekillerinin maaşları kesilsin , devlete destek degil köstek , hainlik işleri
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR