Küçükçekmece'de pazarda yoğunluk

Küçükçekmece'de kurulan semt pazarında alışveriş yapmak isteyenler yoğunluk oluşturdu. Zabıta ekipleri ise yoğunluğu azaltmak için vatandaşları sırayla Pazar yerine alınca uzun kuyruk oluştu ancak kimse sosyal mesafe kuralına uymadı.

ABONE OL
GİRİŞ 29.04.2020 16:05 GÜNCELLEME 29.04.2020 20:29 GÜNCEL
Küçükçekmece'de pazarda yoğunluk
Küçükçekmece'de pazarda yoğunluk

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Cuma günü gece 00.00'da başlayacak ve 3 gün sürecek sokağa çıkma yasağı öncesi Pazar yerlerinde vatandaş yoğunluğu yaşandı. Küçükçekmece'de zabıta ekipleri ise pazar yerlerinde yoğunluk oluşmaması sürekli anons yaptı. Güzel havanın da etsiyle pazar yerlerinde yoğunluk oluşunca zabıta ekipleri vatandaşları sırayla pazara aldı. Bazı pazarcı ve vatandaşlar  alışveriş sırasında koronavirüs tedbirlerine aldırış etmedikleri görüldü. Bu arada pazara girmek için sırada bekleyen vatandaşlar ise sosyal mesafe kuralına uymadılar. 

 

 

VATANDAŞ TEPKİLİ 'KİMSE KURALLARA UYMUYOR'

Pazara girmek için sıra bekleyen vatandaşlardan Lokman Doğan, "Ben 2 aydan beri sadece pazara çıkıyorum ama insanları görüyorsunuz kimse uymuyor. Koronavirüs hiç yokmuş gibi davranıyor. İnsanlarımızın yüzde 80'i uymuyor. Pazar tahtaları yan yana insanlar iç içe sıra böylesine. Zabıta arkadaşlar burada olsa ne olur kurallara uyan yok" diyerek tepki gösterdi. Başka bir vatandaş ise, "1,5 aydır pazara gelmedim elimizden geldiği süreciyle kuralara uyuyorum uymayanlar var Allah onları Islah etsin" diyerek tepkisini dile getirdi. 

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • seldur 5 ay önce Şikayet Et
  Pazar yerleri kapatılıp pazarcılar mahellelrde seyyar satış yaparsa bu kalabalıklar olmaz fırınıcılar gibi pazarcılarda sokağa çıkma yasağında sokakda satış yapmalılar.
  Cevapla
 • Yalçınlı 5 ay önce Şikayet Et
  Maske takmayanlar , mesafeyi korumayanlar., uzayan normale dönüş süresinin baştaki sebepleri.Bunlar açılmayan dükkanlar ve iflaslara yol açınca ne olacak?
  Cevapla
 • Maske 5 ay önce Şikayet Et
  Mutlaka maske takalım, sosyal mesafeyi koruyalım, korona virüsleri daha çok bulaştıran yüksek sesle konuşmayı yapmayalım.
  Cevapla
 • sdds 5 ay önce Şikayet Et
  bütün pazarlar böyle. ne bekliyorsun ki. herkes maskeli. alışveriş yapıyorsun balkondan balkona konuşmuyorsun.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR