Balon balığı yiyen 3 kişi zehirlendi

Antalya'da 3 arkadaş yedikleri balon balığından zehirlendi. Yoğun bakımda tedaviye alınan 3 arkadaştan biri henüz hayat tehlikeyi atlatamadı.

ABONE OL
GİRİŞ 15.05.2020 19:51 GÜNCELLEME 15.05.2020 22:25 GÜNCEL
Balon balığı yiyen 3 kişi zehirlendi
Balon balığı yiyen 3 kişi zehirlendi

Muratpaşa ilçesi Kızılsaray Mahallesi'ndeki bir pasajda esnaf olan Hükümdar Akbay (52), Ali Akgül (51) ve Nedim Derbek (46), 10 Mayıs günü, sohbet ettikleri sırada gelen seyyar satıcıdan poşet içindeki balığı satın aldı. Ardından da pişirip yedi. Alkol de alan arkadaşlar, fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan ve yedikleri balığın balon balığı olduğu ortaya çıkan arkadaşlardan Nedim Derbek, henüz hayati tehlikeyi atlatamadı.Taburcu edilen Hükümdar Akbay, aldıkları balığın balon balığı olduğunu bilmediklerini ifade ederek, “Ben eve geldim. Bir anda ateşim çıktı. Soğuk duşun altına koştum. Ardından istifra ettim. Dinlenirken telefon geldi. Benimle balık yiyen arkadaşlarım hastaneye kaldırılmış. Onlarla alkol aldığımı gören arkadaşlarım da arayarak, 'Agabey bunlar zehirlenmiş. Sen de hazırlan gelip seni hastaneye götüreceğiz' dediler. Sonra geldiler. Merdivenleri inemedim, ayaklarım tutmuyordu. Beni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdüler. Yoğun bakım dolu olduğu için özel hastaneye sevk ettiler. İki gün yoğun bakımda kaldım" dedi.

 

 

İNSAN HAYATIYLA OYNUYORLAR

Aradan 5 gün geçtiğini ve yürümeye yeni başladığını kaydeden Akbay, şunları ifade etti:

“Çok kötüydüm. Yeni yeni kendime gelmeye başladım. Ali Akgül, biraz daha iyi gibi ama Nedim'in durumu iyi değil. Hayati tehlikesinin sürdüğünü söylüyorlar. Günahtır, ayıptır, yazıktır. Üç kuruş para kazanmak için insan hayatı ile oynuyorlar. Ben balon balığını biliyorum ancak bize fileto şeklinde verildiği için anlayamadım. Bilmediğimiz insanlardan balık almamamız gerekiyormuş."

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 31 TÜMÜ
 • Cengo 4 ay önce Şikayet Et
  Ramazanda kaçamağın sonu hastanede bitmiş? Yazık bunlara ya oruç yok alkol vs..
  Cevapla
 • Tarih 4 ay önce Şikayet Et
  aynen..bunları Ramazan çarpmış !!!
  Cevapla
 • kilicoglu 4 ay önce Şikayet Et
  demek ramazanda raki balik he
  Cevapla
 • vatandas ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  ramazan mubarek gün balık rakı yapasan olacağı bu yaşınızdan utanın
  Cevapla
 • Orhan 4 ay önce Şikayet Et
  Ayıptır, yazıktır, günahtır.. Şu aziz mübarek günü alkol alırken bunları düşündünüz mü.. Üzülmedim!
  Cevapla
 • bende 4 ay önce Şikayet Et
  aynen
  Cevapla
 • hasan 4 ay önce Şikayet Et
  ben hiç üzülmedim
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR