İbrahim Gökçek attığı her adımı DHKP/C’ye rapor etmiş

Terör örgütü yöneticiliği suçundan yargılandığı sırada örgüt talimatıyla başlattığı ölüm orucu nedeniyle 7 Mayıs’ta hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in DHKP-C Yurtdışı Merkezi Komite’ye gönderdiği raporlar ortaya çıktı.

ABONE OL
GİRİŞ 23.05.2020 08:05 GÜNCELLEME 23.05.2020 08:08 GÜNCEL
İbrahim Gökçek attığı her adımı DHKP/C’ye rapor etmiş
İbrahim Gökçek attığı her adımı DHKP/C’ye rapor etmiş

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan tespitlere göre, örgütün Türkiye Genel Komitesi’nde yer alan 4 kişiden biri olan ve ‘Engin’ kod adını kullanan Gökçek, çeşitli başlıklar altında DHKP/C’nin Yurtdışı Merkezi Komitesi’ne raporlar gönderdi. Belgelerde gündelik hayatta yapılan her şeyin Gökçek tarafından örgüte rapor edildiği görüldü.Gökçek, 18 Ekim 2016 tarihinde ‘eğitim’ isimli bir metin belgesini (txt) yurtdışındaki DHKP/C yöneticilerine gönderdi. Mektubunda DHKP/C Yurtdışı Merkezi Komite üyelerine ‘ortaklar’ diye seslenen ‘Engin’ kod adlı Gökçek, ‘Onur’, ‘Yusuf’ ve ‘Saadet’ kod adlı örgüt üyeleriyle yaptığı toplantıdan bahsediyor. Kitap-dergi okuma durumu, izlenen film, yapılan spor, mekik-şınav sayısının dahi bildirildiği toplantıda söylenenler Gökçek tarafından yazılıp rapor haline getirilerek yurtdışı komiteye gönderilmiş. “Ortaklar, toplantı raporumuzu gönderiyorum. Geciktim biraz yazmakta, hafta sonu festivalde olunca notlarım biraz birikti” notunu yazan Gökçek’in kod isimle bahsettiği diğer 3 örgüt üyesinin avukat Oya Aslan, avukat Barkın Timtik ve Ali Aracı olduğu tespit edildi.

 

Yenişafak

ETİKETLER

YORUMLAR 28 TÜMÜ
 • ÖMER 2 ay önce Şikayet Et
  ateist imansız....cehennemi boyladın...Allaha savaş açanların sonu lağım faresi gibi gebermek..ateşin bol olsun terörist.
  Cevapla
 • zafer 2 ay önce Şikayet Et
  Geberdi gitti namussuz . Daha neyin haberini yapıyorsunuz. Bırakın öteki cehennemlikler gibi unutulsun gitsin. Rabbini tanımayanı ben hiç tanımam. İla cehennemi zümera.
  Cevapla
 • yapcek bişe yok 2 ay önce Şikayet Et
  bu telef olan zat günlük rapor tutmuş dhkpc de günlük gözlem yapmış bizim için gönüllü açlıktan ölecek malların kaç gün dayandığına dair istatistik sırada ki gelsin istatistiğin son halini verecekmiş
  Cevapla
 • Nazım Gelendost 2 ay önce Şikayet Et
  Canı cehenneme teröristin...
  Cevapla
 • Nedim 2 ay önce Şikayet Et
  Gurupyorum bunlar ermeni dhkp.c ermeni orgutu.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR