Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan bayram mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kovid-19 nedeniyle kılınamayacak olan bayram namazı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Dileyen evinde bayram namazını dileyen de nafile niyetiyle iki ya da dört rekat kuşluk namazı kılabilir” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 23.05.2020 11:26 GÜNCELLEME 23.05.2020 11:46 GÜNCEL
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan bayram mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan bayram mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Erbaş'ın mesajı şöyle:

 

 

Gelişiyle kalplerimize huzur, hayatımıza bereket ve nice güzellik katan mübarek Ramazan ayının son günündeyiz. Rahmet mevsimiyle vedalaşmanın hüznünü yaşıyoruz.

İnşallah yarın Ramazan Bayramı’nı idrak edeceğiz. Elbette bayramlar müminler için sevincin, coşkunun, muhabbetin en yoğun yaşandığı zamanlardır. Şüphesiz bu heyecanın başlangıç vakti de bayram namazıdır. Ancak hepimizin bildiği gibi bir salgın sebebiyle zor ve çok hassas zamanlardan geçmekteyiz. Bu sebeple üzülerek ifade etmeliyim ki, camilerimizde bayram namazı kılamayacağız. Çünkü yüce dinimiz İslam’a göre insan hayatı ve sağlığı her şeyden daha önemli ve daha önceliklidir.

 

 

"MİNARELERİMİZDEN TEKBİRLER YÜKSELECEK"

Ancak camilerimizden uzak kalmanın hüznünü bir nebze azaltmak maksadıyla, bayramın ilk gününde her ilimizin kendi bayram namazı vaktinde, minarelerimizden bayram günlerinin şiârından olan tekbirler yükselecektir. Bayramın gerçek manasını anlamaya, yüreklerimizi aynı duyguda buluşturmaya ve beraberce daha güzel bir hayat inşa etmeye dair Ankara’da bayram hutbesi irad edeceğim inşallah.

BAYRAM COŞKUSUNU EVDE YAŞAYACAĞIZ

Dolayısıyla mevcut şartlarda bayram coşkusunu en güzel şekilde yaşayabilmek için evlerimizde aile fertlerimiz ve özellikle çocuklarımızla beraber tıpkı önceki bayramlarda olduğu gibi tüm hazırlıklarımızı yapalım. Sabah namazının ardından güneşin yükseldiği bayram namazı vaktine: kadar heyecanla, dualarla, zikirlerle bekleyelim. Minarelerden okunan tekbirlere eşlik ederek bayram sevincine ve coşkusuna katılalım. Diyanet TV’nin ve birçok televizyon kanalının sabah 6’dan itibaren canlı yayınlayacağı bayram hutbesini dinleyelim. Dileyen evinde bayram namazını dileyen de nafile niyetiyle iki ya da dört rekat kuşluk namazı kılabilir. Böylece bayram namazı vaktinin bereketinden ve bayramın güzelliğinden ailemizle beraber en iyi şekilde istifade edelim.

Şimdiden bayramınızı tebrik ediyor, bu bayramın hüzünlü gönüllerin sevince dönüşmesine vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 2 TÜMÜ
 • Adam 3 ay önce Şikayet Et
  5 vakit namazını kılmayanlar burda cuma kılınmıyorda bayram namazı evde niye kılınıyor diye mantık raconları kesiyor. Haberi de ayrıca doğru dinleyin diyanetin bir başkanı ezbere konuşmazlar.
  Cevapla
 • hassan 3 ay önce Şikayet Et
  beş vakit farz namazı kılmazlar, ancak bayram namazınıda asla boşlamazlar. devlet dokuz gün tatil yapıp birde sorun yok dese idi çoğu tatil beldelerinde idi şu an. amma bakıyorsunuz şu an boş kaldılar ya başkanı yada sözlerini tartışacak kadar provokatör kesildi millet. Korona gitmesemi ne?
  Cevapla
 • Altaylar 3 ay önce Şikayet Et
  Madem cemaatle kılınması gereken namazlar evde tek başına kılınıyorsa, Camiye ne gerek var. Üstelik bir sürü cami görevlisine de maaş ödemez devlet, Cami yerinede başka bina yapılır
  Cevapla
 • Altaylar 3 ay önce Şikayet Et
  Yazıyı iyi okuyun, isteyen evinde bayram namazı kılabilir diyor. Yorumumda camiye gerek yok derken teşbih yapıyorum, lakin anlayana. Bir de yazdıklarımızı açıklamak zorunda kalıyoruz
  Cevapla
 • Trabzonlu 3 ay önce Şikayet Et
  camiyede gerek yoksa öldüğünde cenazeni camiye getimezsin olur
  Cevapla
 • İnomoto Tokyades 3 ay önce Şikayet Et
  Okullar içinde aynı düşüncelere sahipmisin? Yoksa sadwce cami ve cemaatle mi derdin var?
  Cevapla
 • mahmut tr 3 ay önce Şikayet Et
  her din için aynı şeyi söyleyebilecekmisin. insana; islam dini zor zamanında kolaylık veriyor . insan namaz için kadın-erkek sorumluluğu sabittir. aklı başında değilse(Delilik,Çocukluk ,kadının hayız hali...vs ) bu sebeblerden dolayı allah kolaylık veriyor. sen çıkmıssın camiye ne gerek var. müslüman değilsen din hakkında birşey söyleme.
  Cevapla
 • Hasan 3 ay önce Şikayet Et
  Turistik Beldelere ONBİNLER akın akın giderken hatta Devlet erkanı Turizmi kurtarmak için KAFA PATLATIRKEN;Neden Cemaat ile namaz kılınması için gerekli koşul ve tedbirler üzerinde kimsede TIK YOK.
  Cevapla
 • DİRİLİŞ 3 ay önce Şikayet Et
  Cuma namazı farz evlerde kılınmıyor. Bayram namazı vacip evde kılınmaz ,şatlar aynıdır.
  Cevapla
 • Altaylar 3 ay önce Şikayet Et
  Abı, Yazıyı iyi oku, bayram namazınıda evde kılabilirsin diyor
  Cevapla
 • Abc 3 ay önce Şikayet Et
  Safilere sunnet onlar kilar hocada zaten bayram namazi kilin demiyor israk duha namazi diyor
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR