CHP'li üye partisinin İSKİ skandalını ortaya çıkarınca zorla özür diletmek istediler

İSKİ'ye fatura tepkisinin ardından toplantıya çağırılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, İSKİ önünde özür açıklaması yapması istendiğini söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 04.06.2020 15:58 GÜNCELLEME 04.06.2020 16:00 GÜNCEL
CHP'li üye partisinin İSKİ skandalını ortaya çıkarınca zorla özür diletmek istediler
CHP'li üye partisinin İSKİ skandalını ortaya çıkarınca zorla özür diletmek istediler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, İSKİ tarafından 3 aydır boş olan Silivri'deki yazlığına gönderilen 257 TL'lik faturaya tepki gösterdi. Tepkisini kişisel sosyal medya hesabından dile getiren Yürek, geçtiğimiz gün parti yöneticileri tarafından toplantıya çağrıldı. İlçe binasına giden Yürek, parti yöneticilerinin katıldığı toplantıda kendisine üç seçenek sunulduğunu söyledi. Seçenekler arasında partisinden ve meclis üyeliğinden istifa etmesi ya da İSKİ'nin önünde 'özür' açıklaması yapması istendiğini belirten Yürek, toplantıda partiden ihraç edilme konusunun da gündeme geldiğini dile getirdi. 

 

"PARTİMİN BÖYLE BİR TEPKİ GÖSTERECEĞİNİ BEKLEMİYORDUM"

Yürek, "İlçe başkanımız bizi toplantıya çağırdı. Meclis üyeleriyle beraber bir toplantı yaptık. Bana bu toplantıda 3 seçenek sunuldu. Birincisi hem partiden hem de meclis üyeliğinden istifa etmem istendi. İkinci İSKİ'nin önünde özür niteliğinde açıklama yapmam istendi. Üçüncüsü de partimden ihraç edilmem konuşuldu. Benim bu üç seçeneğe karşı tepkim oldu. Beni buraya halk seçti. Bundan dolayı bende kendilerine halkın isteği doğrultusunda hareket edeceğimi ifade ettim. Ben partimi seviyorum ve istifa etmeyi düşünmüyorum. Ben paylaşımımda halkın da sorunu olan bir konuyu dile getirdim. Halkımızın her zaman sesi olmaya devam edeceğiz. Ben yüksek gelen faturaya tepkimi dile getirdiğimde partimin bana böylesine bir tepki göstereceğini beklemiyordum. Söylediklerimin sonuna kadar arkasındayım. İSKİ'ye, İGDAŞ'a ve BEDAŞ'a sesleniyorum, insanların haklarını gasp etmesinler" dedi. 

 

"BEN GERÇEKTEN İNSANLARIN SORUNUNU DİLE GETİRDİM" 

Tepkisinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendisini aramadığı söyleyen Yürek, "Ekrem bey konu ile ilgili benim aramadı. Ben gündeme gelmek için böyle bir paylaşımda bulunmadım. Kimse yanlış bir yere çekmesin. Ben gerçekten insanların sorununu dile getirdim. Arkadaşlarım ve yakın çevrem bu durumdan muzdarip. Hepsi beni arayarak, tepkimin yerinde olduğunu ve haklı bulduklarını belirterek teşekkür ettiler. Burada bir siyasi parti ayrımı yapmıyorum. Bütün partilere mensup arkadaşlarım aradı ve bana aynı şeyi söylediler" diye konuştu.

ETİKETLER

YORUMLAR 24 TÜMÜ
 • akp gec.. 3 ay önce Şikayet Et
  sen eniyisi akp gec, cünkü seni harcayacaklar... b-planlari hazirliyorlar.. bun namkör sosyelister, baska birsey bilmezler, kuzey koreye bak halk bitti, ac, bunlar neyin pesinde olduklarini bilmezler, nokta..
  Cevapla
 • Tuba 3 ay önce Şikayet Et
  Sayacınızın son endeksiyle beraber İski ye başvurduğunuz takdirde kıyas faturalarınız iptal edilerek gercek tahakkuk yapılır bu öncede böyleydi şimdide böyle ayrica usul yönetmelik ve yönerge değişikliģi olmadı iski yi iski yapan çalışanlar aynen hizmete devam ediyorlar muhalifte olunsa hakkaniyetimizi kaybetmeyelim
  Cevapla
 • Bozok_01 3 ay önce Şikayet Et
  Seni kutlarim bu tavrından ötürü gerçek bir demokrat anlayış temsil ediyorsunuz umarım diğerlerine örmek olur
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Bende mağdurum on altı marttan beri istanbulda değilim iki kere su faturası ödedim nasıl oldu anlamadım sayaç okumadan fatura kesiyorlar her şey güzel oluyor
  Cevapla
 • iski skandallari 3 ay önce Şikayet Et
  iski skandallarinin patenti zaten chp de her zaman bu isimle anilan skandallar 1990 lerden basliyor İBB chp li baskani nurettin sozenden baslayarak alinan bir patentide zaten chp de o donemde gundemi uzun sure gundemi kaplamisti bu chp li sozenin iski skandali
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR