Altun: Antifa'nın gerçek yüzünü gördük

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkanı Donald Trump'ın, siyahi Amerikalı George Floyd'un ölümüyle başlayan protestoların ardından "terör örgütü" olarak tanımayı planladığını belirttiği Antifa ile ilgili "Suriye'deki terörist gruplarla iş birliği içinde dünya çapında şiddetli saldırılar gerçekleştiren Antifa'nın gerçek yüzünü gördük." ifadelerini kullandı.

ABONE OL
GİRİŞ 06.06.2020 23:24 GÜNCELLEME 06.06.2020 23:26 GÜNCEL
 Altun: Antifa'nın gerçek yüzünü gördük
Altun: Antifa'nın gerçek yüzünü gördük

Altun, Twitter hesabından, Antifa'nın ''ABD genelinde şiddetli protestolara karıştığını'' belirterek, video mesajlı paylaşımda bulundu.

 

 

Fahrettin Altun, paylaşımında ''Suriye'deki terörist gruplarla iş birliği içinde dünya çapında şiddetli saldırılar gerçekleştiren Antifa'nın gerçek yüzünü gördük." değerlendirmesini yaptı.

Videoda da ''Antifa ile PKK/YPG arasındaki ilişkiye'' değinildi. 

 

 

Antifa'nın barışçıl gösterilerden çıkar sağlamak için kaos çıkardığından bahsedilen videoda, Ankara'nın ''radikal sol'' ve ''anarşist'' olarak bilinen bu örgütün NATO müttefiki ABD'deki ''yıkıcı eylemlerinden'' ve ''Türkiye'nin ulusal güvenliğini tehdit eden terör örgütleriyle bağlantısından'' büyük endişe duyduğuna işaret edildi.

 Antifa'nın, PKK ile aynı ideolojiyi paylaştığı vurgulanan videoda, PKK'nın Suriye kolu YPG'nin ise çok sayıda Antifa üyesini eğittiği belirtildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Mehmet Yucesoy 3 hafta önce Şikayet Et
    Antifa ile Carsinin sembolleri ve yontemleri neden ayni?
    Cevapla
  • Ben 3 hafta önce Şikayet Et
    Antifanın da arkasından ABD var ABD isterse hepsini vurur kimsede bir şey diyemez bence cambaza bak yapıyor abd inş bu konuda yanılırım
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR