Hangi illerde ücretsiz tarım arazisi verilecek?

Çiftçiye ücretsiz hazine arazisi dağıtımı başlıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 14 bin dekar hazine arazisini bedelsiz olarak çiftçilere tahsis edileceğini açıkladı. Peki hangi illerde çiftçiye ücretsiz hazine arazisi verilecek?

ABONE OL
GİRİŞ 10.06.2020 10:06 GÜNCELLEME 10.06.2020 10:06 GÜNCEL
Hangi illerde ücretsiz tarım arazisi verilecek?
Hangi illerde ücretsiz tarım arazisi verilecek?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülkemizde 23,1 milyon hektar işlenen tarım alanı varlığı bulunuyor. Bu üretim alanında 83 milyon vatandaşımızın gıda ihtiyacı karşılanıyor ve üstüne de 18 milyar dolara ulaşan ihracat gerçekleştiriyoruz. Türkiye 48 milyar dolarlık tarımsal hasıla ile Avrupa’nın lider ülke konumunda bulunuyor.  İlk aşamada Erzincan, Bingöl, Erzurum, Kars, Kayseri, Muş ve Sivas’ta hazine arazilerinin il müdürlüklerimize tahsisini sağladık. Bu çerçevede, 14 bin dekar hazine arazisinde, tarımsal üretime elverişli olanların tespiti yapıldı. Bu arazileri bedelsiz olarak çiftçilerimize tahsis edeceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

 

HANGİ İLLERDE TARIM ARAZİSİ VERİLECEK?

Hazinelerin il müdürlüklerine tahsis edildiğini söyleyen Bakan Pakdemirli, “Özellikle atıl olan mülk, hazine ve vakıf arazilerinin parsel bazında tespiti için mayıs ayında bir çalışma başlattık. Öncelikle bir envanter çıkaracağız.

 

İlk aşamada Erzincan, Bingöl, Erzurum, Kars, Kayseri, Muş ve Sivas’ta hazine arazilerinin il müdürlüklerimize tahsisini sağladık. Bu çerçevede, 14 bin dekar hazine arazisinde, tarımsal üretime elverişli olanların tespiti yapıldı. Bu arazileri bedelsiz olarak çiftçilerimize tahsis edeceğiz. Çiftçilerimizin başvuruları 1 Haziran’a kadar alındı. Şimdi talepler değerlendirildikten sonra hak kazananlara çiftçilerimize tahsisleri yapılacak” diye konuştu. 

ARAZİLER ÜCRETSİZ VERİLECEK!

Pakdemirli, bu kapsamda 14 bin dekar Hazine arazisinde tarımsal üretime elverişli olanların tespitini yaptıklarını belirterek, "Bu arazileri bedelsiz olarak çiftçilerimize tahsis edeceğiz. Çiftçilerimizin başvuruları 1 Haziran'a kadar alındı. Şimdi talepler değerlendirildikten sonra hak kazananlara çiftçilerimize tahsisleri yapılacak." diye konuştu.

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Ahmet Emin 1 ay önce Şikayet Et
  Trabzon ofun köylerinde düzenleme istiyoruz çay üretimi için
  Cevapla
 • Musa 1 ay önce Şikayet Et
  Cok güzel bir uygulama insallah tokat ilimizide boyle bir uygulama yapilir bir de toplulastirma yapilan yerlerede bir an once kapalı su sistemlerinin yapilmasi cok yerinde olur ...
  Cevapla
 • M C 1 ay önce Şikayet Et
  Aksaray ada isteriz
  Cevapla
 • Maslandag 1 ay önce Şikayet Et
  Bedelsiz verilmede ne demek? Tahsis deyin şuna. Bu milletin malını kime tapulayabilirsiniz? Yok öyle yağma. Bu hak sahipleri denilen köylüler parsel parsel satarlar sonra.
  Cevapla
 • çiftçi 1 ay önce Şikayet Et
  çiftçiye araziden önce birliklerin icrasından kurtarın sulama birliklerinin icrasından kabul edilemez sulama paralarından kurtarın hiç olmazsa borçlarının faizlerini silin icraları kaldırın da çiftçi üretime devam etsin
  Cevapla
 • Fenerbahçe 1 ay önce Şikayet Et
  zamaninda odeseydin borcunu
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR