Erdoğan'dan çok sert açıklama: Kalbi kararmış alçaklar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi hakkında sosyal medya üzerinden yapılan çirkin hakaretlere çok sert cevap verdi. Erdoğan, "Ahlakı, namusu, haysiyeti, insanlıktan nasibini almamış kalbi kararmış alçaklar, içlerindeki kötülüğü ortaya saçtı... Bir bebek üzerinden ailesine ve onların değerlerine saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 01.07.2020 14:13 GÜNCELLEME 03.07.2020 07:39 GÜNCEL
Erdoğan'dan çok sert açıklama: Kalbi kararmış alçaklar!
Erdoğan'dan çok sert açıklama: Kalbi kararmış alçaklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak için sosyal medyada yapılan çirkin yorumlara çok sert tepki gösterdi. Erdoğan, sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğini vurgulayarak, "83 milyonun sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Bu kapsamda hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Bu mecraların hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmeyi ümit ediyorum" dedi. 

"BUNLARIN HESABINI SORACAĞIZ"

Başkan Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde; 

 


Aile olarak, birkaç gündür böyle can acıtıcı mesele ile karşı karşıyayız. Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini sosyal medyada paylaştı. On binlerce kişi tebriklerini ve iyi dileklerini iletti. Ancak sayıca az da olsa bırakın ahlakı, namusu, haysiyeti, insanlıktan nasibini almamış bazı kalbi kararmış alçaklar, içlerindeki kötülüğü ortaya saçarak bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı. Yargı ve emniyet harekete geçerek bunlar hakkında işlem yapmaya başladı. Bir bebek üzerinden ailesine ve onların değerlerine saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Her birinden işledikleri suçun hesabını soracağız. Benzer saldırıları daha önce de yaşamıştık. Son yıllarda bu tür ahlaksızlığın artmasında bu mecraların kontrolsüzlüğünün nedeni vardır. Bunlar ahlak sahibi değil. Biz ahlakı yüce, medeniyet değerleri yüce bir devletin torunlarıyız. Bu millete layık olmayan bu gelişmeleri yaşamak, görmek istemiyoruz. 

"BU MECRALARIN BİR DÜZENE SOKULMASI ŞARTTIR"

Üzerinde durmamız gereken konu medya ve sosyal medyanın bu tür kokuşmuşluğun aracı haline düşmesidir. Bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Küresel firmalar içerikle ilgili her türlü hukuki ve mali sorumluluğu üstleniyorlar ancak Türkiye'den kaçınıyorlar. Bizim ailemizin başına gelenleri 83 milyonun her biri yaşayabilir. Bir kişinin yüzüne karşı ifa edildiğinde suç olan her şey sosyal medyada da aynı şekilde karşılaşmalıdır. 

"ERİŞİM ENGELİ VE ADLİ YAPTIRIMLAR DEVREYE GİRECEK"

Cinsel istismar, kumar, dolandırıcılık, terör propagandası başta olmak üzere hak arama yolları açık olmalıdır. Milletimize karşı sorumluluklarımızı işletmemiz gerekiyor. 83 milyonun sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Bu kapsamda hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Bu mecraların hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmeyi ümit ediyorum. Artık kim ne der yerine, ülkemizin neye ihtiyacı olduğuna bakacağız.

ETİKETLER

YORUMLAR 152 TÜMÜ
 • esven 2 ay önce Şikayet Et
  Sıkıştıklarında belden aşağı vurmalarında bir beis görmeyen bu aşağılık soysuzlara verilebilecek en ağır cezalar uygulanabilmeli.
  Cevapla
 • egeli 2 ay önce Şikayet Et
  yapılan belden altı vurmak hıc tasvıp etmıyorum..ama tv.lere cçıkıp oldurulecek lıstesı hazır hatta bızım sıtede 3 kısı var dıyen kadında cezalandırılsın..kımse kımseyı tehdıt edemez...adALetse herkese adAlet ve esıt SEKILDE..
  Cevapla
 • hoca 2 ay önce Şikayet Et
  malesef ciddi tedbirler alınmazsa sosyal medya bu milletin istikbalinde karanlık bir kuyu gibi bekliyor. terör örgütü üyeleri, sempatizanları,ahlaksızlar, alçaklar ve de sorumsuzlar sosyal medyada hakim. özellikle gençliğin ahlakını mahvediyor.
  Cevapla
 • Necai İpek karabük 2 ay önce Şikayet Et
  bunlara alçak demeyelim belhum adel den daha kötülerAllah resulünede iftira attılar iftira atanların ismi cismi yok ama Allah resulü her zaman vardır ALLLAH CCyar ve yardımcımız olsun
  Cevapla
 • BÜLENT ALTIN 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın Berat Albayrak ve eşine yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve yapanların en agır bir şekilde cezalandırılmasını istiyoruz gerekirse sosyal medya tamamen kapatılsın insanın şerefinden ve haysiyetine daha önemli degil
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR