Türk askerleri Azerbaycan'da! Ermenistan'a gözdağı...

Türkiye ve Azerbaycan'ın geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatına katılacak Türk askerlerinden bir kısmı Nahçıvan'a geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 27.07.2020 21:01 GÜNCELLEME 27.07.2020 21:01 GÜNCEL
Türk askerleri Azerbaycan'da! Ermenistan'a gözdağı...
Türk askerleri Azerbaycan'da! Ermenistan'a gözdağı...

Türk askerleri, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin Sederek sınır kapısında, Araz Nehri üzerindeki Ümit Köprüsü'nde törenle karşılandı.

 

Törende İstiklal Marşı ve Azerbaycan milli marşı seslendirildi, bayrak değişimi yapıldı. Törenin ardından askerler Nahçıvan'daki askeri birliklere yerleştirildi. 

Bakü ve Nahçıvan'da 1-5 Ağustos'ta yapılacak tatbikatta çeşitli emirler icra edilecek, zırhlı araçlar, top ve havanlardan temsili düşman hedeflerine atışlar yapılacak.

 

 

İki ülkenin hava kuvvetleri de  29 Temmuz'da tatbikata başlayacak. Türk ve Azerbaycan savaş uçaklarının yer alacağı tatbikat Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah'ta sürdürülecek ve 10 Ağustos'ta sona erecek.ETİKETLER

YORUMLAR 83 TÜMÜ
 • ismailbey 2 ay önce Şikayet Et
  iki devlet tek millet inşalah müslümanlar da türkiye etrdafında tek ümmet olmayı nasip et allahım sen islamı ve adaleti ayağa kaldırıver allahım amin
  Cevapla
 • Türk 2 ay önce Şikayet Et
  Maşallah. Ermenistanı aradan kaldırıp tek devlet olmalıyız
  Cevapla
 • NİŞANCI 2 ay önce Şikayet Et
  Bende hepinizi sevirem. Allahım sizleri utundırmasın kazasız belasız allaha emanet edirem sizlere ve şanlı bayraklarımıza canımız feda olsun.
  Cevapla
 • Hakkı Dost 2 ay önce Şikayet Et
  TÜRKİYE ve AZARBAYCAN BİRLEŞSİN, AZARBAYCAN ÖZERK BÖLGE OLSUN ama SAVUNMA TEK MERKEZDEN.
  Cevapla
 • fatih 42 2 ay önce Şikayet Et
  Türk ün gücünü göreceksiniz ey gafiller.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR