Elinde maske ve ateş ölçerle kapı kapı geziyor

Amasya’nın Taşova ilçesi Gökpınar Köyü Muhtarı Metin Şahin haftada iki gün vatandaşlarının sağlığı için kapı kapı dolaşıp, onların ateşlerini ölçüyor.

ABONE OL
GİRİŞ 20.09.2020 17:15 GÜNCELLEME 20.09.2020 17:24 GÜNCEL
Elinde maske ve ateş ölçerle kapı kapı geziyor
Elinde maske ve ateş ölçerle kapı kapı geziyor

Taşova’nın 44 hanesi olan Gökpınar Köyü Muhtarı Metin Şahin, yeni tip korona virüs tedbirleri (Covid-19) kapsamında köyünde yaptığı çalışmalarla örnek oluyor.

 

 

Kurban Bayramı’nda köye gelen vatandaşların yoğun olmasından dolayı tüm köyün sağlığı için Muhtar Şahin, vatandaşların ateşini ölçüyor, maskesi olmayanlara maske veriyor, temizlik, maske ve mesafe konusunda tüm vatandaşları uyarıyor.

Celal Ergül (70) de muhtarın çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bundan daha iyisi olamaz yani. Çok güzel Türkiye’nin durumu. Bakanımızın çalışmaları, sağlıkçıların çalışmaları. Herkesten Allah razı olsun. Canla başla uğraşıyorlar. Köyümüzde Allah’a şükür öyle bir rahatsızlık yok” dedi.

 

 

Muhtar Metin Şahin ise, “Köy muhtarı olarak bu işi başından beri yakından taklip ediyoruz. Üzerimize düşen görevi her türlü yapmaya çalışıyoruz. İlk başladığı günlerde köyümüze dezenfekte ilacı, temizlik için ıslak mendil, kolon yağımızı dağıttık. Bugünlerde de köyümüzde kalan vatandaşların haftada iki gün ateşini ölçmeye çalışıyoruz. Ve biz şu anda köyümüzü kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği üzere, temizlik, maske ve mesafeyi kollamaya ve uyarmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 19 TÜMÜ
 • Hatalı 1 ay önce Şikayet Et
  Sağlık için bilekten ölçmesi gerekiyor.
  Cevapla
 • hakan 1 ay önce Şikayet Et
  bigün kendısı hasta olursa kapı kapı gezıp hastalıgı herkese yayar bu muhtar
  Cevapla
 • hemşire 1 ay önce Şikayet Et
  bu muhtarı tebrik ediyorum.işini köyünü seviyor.
  Cevapla
 • muhtar 1 ay önce Şikayet Et
  çok doğru bir haraket bütün muhtarların yapması gerekir.
  Cevapla
 • Akil 1 ay önce Şikayet Et
  ruh hastasi bu
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR