PÖH’ün yanında görev alacak kangallar, vatan görevi için hazır

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Özel Hareket ekiplerinin yanında görev alacak 10 Kangal yavrusu, vatan görevi için gün sayıyor.

ABONE OL
GİRİŞ 21.09.2020 10:08 GÜNCELLEME 21.09.2020 10:08 GÜNCEL
PÖH’ün yanında görev alacak kangallar, vatan görevi için hazır
PÖH’ün yanında görev alacak kangallar, vatan görevi için hazır

Zekaları, güçlü fiziki yapıları, 25 kilometreye kadar görme yetenekleri ve 2 buçuk kilo metreye kadar koku alma özelikleri ile dünyanın en iyi koruma köpeği olarak kabul edilen Kangalların vatan savunmasında da adlarından söz ettiriyor. Geçtiğimiz yıllarda Kangal köpekleri, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından toplumsal olayların önlenmesinde kullanılmaya başlanmış ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından da terörle mücadelede kullanılmıştı. Şimdide Ağrı İl Emniyet Müdürlüğünde görev alacak 10 safkan Kangal yavrusu, Polis Özel Hareket ekiplerinin yanında görev alacakları günü bekliyor. Ağrı görevi için özenle seçilen 10 kangal yavrusu, önümüzdeki hafta Ağrı İl emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilecek.,

 

"ÜNLERİ DÜNYANN BİR ÇOK YERİNE ULAŞTI"

Uzman Kangal Yetiştiricisi Umut Taşdelen, Kangal köpeklerinin ününün ülke sınırlarını aştığını belirterek, “Dünyaca ünlü olan Kangal köpeklerimiz, bir çok vatan görevini üstlenmektedir. Şimdi de Ağrı İl Emniyet Müdürlüğünde görev alacaklar. Daha önce İstanbul Emniyet Müdürlüğünde, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev aldığı gibi şimdide Özel harekatın yanında görev alacaklar. Geçmişte İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne verdiğimiz kangallar, görevlerini yerine getiriyorlar. Siirt İl Jandarma komutanlığımıza yavrularımızı vermiştik, orada da görevlerine devam ediyorlar. Alarm sistemi olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında yer alıyorlar. Kangal köpeklerinin ünü dünyanın bir çok yerine ulaşmıştır“ dedi.

 

AĞRI GÖREVİ İÇİN 10 SAFKAN YAVRU SEÇİLDİ

Kangal köpeklerinin özellikleri hakkında bilgi veren Taşdelen, "Kangalların içgüdüsel olarak kendinden eğitimli oldukları herkes tarafından bilinir. Kangallar; 2 buçuk kilometreye kadar koku alma özelliğine sahiptir, 25 kilometre görme menzili vardır. Gelebilecek tehlikeleri önceden bildirebilecek bir kapasitedirler. Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü için 10 adet yavrumuz özenle safkan ırktan seçildi. Orada görev alacaklar. Ordumuzun ve emniyetimizin yer almaya devam edecekler. Ağrı’da köpeklerimiz terörle mücadelede, bekçi amaçlı kullanılacaktır, önümüzdeki hafta eğitimlerine başlayacaklar. Kangallarımızın orada yer alması bize onur ve gururu verecek. Emniyette özel eğitmenlerin himayesinde altında eğitime başlayacaklar“ dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 3 TÜMÜ
 • vay be arkadaş 4 hafta önce Şikayet Et
  sadece pöh bunları kullanmamalı polise askere savaş anında ya da herhangi bir pkk görevinde bu köpeklerden bir birlik kurulmalı ve her askerin bir köpeği olmalı ve savaş anında yada pkk için kullanılmalı
  Cevapla
 • Ökkeş 4 hafta önce Şikayet Et
  Tür Askerine Türk yerli köperk. Masallah, cok sevindim vallaha. Aslanlarimiz bizim. :D
  Cevapla
 • vedat 4 hafta önce Şikayet Et
  hay masallah her polisin yaninda olmasi gereken bir partner bir dost. keske her poliste olsa cünkü cogu insanimizin polise olan saygisizligi tüm medyalarda görülüyor. köpek iyi ve kötü anlayan bir hayvan ve gerektigi yerde müdahale edebilir.
  Cevapla
 • TÜRK 4 hafta önce Şikayet Et
  Yavruya bak, nasıl yavruysa., adam zor tutuyor.
  Cevapla
 • Aydın 4 hafta önce Şikayet Et
  Maşallah :))
  Cevapla
 • Hay 4 hafta önce Şikayet Et
  Maşallah
  Cevapla
 • ARSLAN 4 hafta önce Şikayet Et
  maşallah düşmana düşman dost ta dost
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR