Başkan Erdoğan'dan 2 ile müjde: Teslim törenine bizzat katılacağım

Başkan Erdoğan Elazığ ve Malatya depremlerinin ardından başlanan konut inşaatlarının son aşamaya geldiğini ifade ederek 'Her iki ilde de 2+1 konutlar şerefiye bedellerine göre 510 ile 725 lira arasında aylık ödeme ile vatandaşlarımıza teslim edilecektir. 3+1 konut için 730 ile 935 lira arasında bir bedel belirlenmiştir.' dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 21.09.2020 19:47 GÜNCELLEME 22.09.2020 01:18 GÜNCEL
Başkan Erdoğan'dan 2 ile müjde: Teslim törenine bizzat katılacağım
Başkan Erdoğan'dan 2 ile müjde: Teslim törenine bizzat katılacağım

Başkan Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

 

Elazığ ve Malatya depremlerinin ardından başlanan konut inşaatlarının son aşamaya geldiğini söyleyen Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

Bütün bu konutlar kısa bir zaman sonra bizzat benim de katılacağım törenlerle sahiplerine teslim edilecektir. Vatandaşlarımızın bu konutlar için ödeyeceği bedelleri tespit ettik. Her iki ilde de 2+1 konutlar şerefiye bedellerine göre 510 ile 725 lira arasında aylık ödeme ile vatandaşlarımıza teslim edilecektir. 3+1 konut için 730 ile 935 lira arasında bir bedel belirlenmiştir. Köy evlerinde ahırsız olanlarda 790 lira ahırlı olanlarda 905 lira aylık ödemeler yapılacaktır. Ödemeler 20 yıl vade ve faizsiz olarak gerçekleştirilecektir.

 

Altyapı hizmetleri bedelsiz olarak yapılmıştır. Maliyetlerden yüzde 40 düzeyinde indirime gidilmiştir. Elazığ ve Malatya'daki vatandaşlarımıza konutların hayırlı olmasını diliyorum.

ETİKETLER

YORUMLAR 17 TÜMÜ
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  KOVİD-19 Tatile çıktı, fırsattan istifade açılış adı altında miting ve çay dağıtım partisi. Kovit-19 patlama yaptımı sorumlu 65 yaş üstündekiler.
  Cevapla
 • Yman 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın; Reisimiz hizmette sınır yok Allah'ın İzniyle. Ancak toki den ev sahibi olmayı Allah bizlere de nasip eder mi?
  Cevapla
 • tuhaf 1 ay önce Şikayet Et
  deprem bile ranta çevrilmiş insanlar birde dua ediyor.çok garip.
  Cevapla
 • Murat Mert 1 ay önce Şikayet Et
  Allah cc devletimize zeval vermesin, yolumuz hep açık olsun, adaletten ve merhametten ayrılmayalım inş.
  Cevapla
 • inspektör Colombo 1 ay önce Şikayet Et
  "Ödemelerin 20 yıl vadeli ve faizsiz olarak gerçekleşmesi " eger ki kaliteden ödün verilmeyecekse, Projeler gerçekten süper ... Helal Reis !!! ___ dipnot : Yapilari denetleyecek memurlarda denetlenebilse ?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR