Başkan Erdoğan'dan sert açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te 300 fabrikanın toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Bu fabrikalarda 45 bin vatandaşımız doğrudan istihdama kavuştu" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke'nin skandal sözleri ile ilgili ''Her kim şirketlere el koymaktan bahsediyorsa, onun amacı ülkemizin yeniden bataklığa saplanmasıdır.'' dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 26.09.2020 19:13 GÜNCELLEME 01.10.2020 19:56 GÜNCEL
Başkan Erdoğan'dan sert açıklamalar!
Başkan Erdoğan'dan sert açıklamalar!

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

 

 

Gaziantep yine bizi bağrına bastı. Bugün gerçekten ülkemiz sanayisi açısından gurur dolu bir gün geçiriyoruz. Az önce ülkemizin kendi alanında en önemli festivali olan TEKNOFEST'te bir araya geldik.

Gördüğümüz manzara Türkiye'nin aydınlık yarınlara olan inancımızı bir kez daha pekiştirdi.

 

 

Şimdi de Gaziantep'teki organize sanayi bölgelerinde yapımı tamamlanan ve hizmete giren 300 fabrikamızın resmi açılışını yapıyoruz. 

'1 MİLYAR DOLAR KATKI SAĞLAYACAK'

Gaziantep'in gelişmesi kalkınması için çaba gösteren, bu tesisleri şehrimize kazandıran iş insanlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. 300 fabrikanın Gaziantepimize ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu yatırımların; tekstil, gıda ve ambalaj sektöründe yoğunlaştığını görüyoruz. Bu fabrikalarda 45 bin vatandaşımız doğrudan istihdama kavuştu. Tam kapasiteye geçmesiyle bu fabrikaların Gaziantep'in ihracatına 1 milyar doların üzerinde katkı sağlaması bekleniyor.

İçinden geçtiğimiz şu kritik dönemde ülkemizin ihtiyaç duyduğu şey işte bu motivasyondur. Milletimizle birlikte çalışmaya üretmeye, şehirlerimize ve ülkemize yatırım yapmaya devam ediyoruz. 

Türkiye'nin son 18 yılda hangi girdaplardan, saldırılardan sıyrılarak bugünlere geldiğini en iyi sizler biliyorsunuz.

2008 küresel krizinden terörden darbe girişimine; ülkemizi ve bağımsızlığımızı hedef alan birçok saldırıyı hamd olsun başarıyla bertaraf ettik.

Son dönemde de koronavirüs salgınıyla mücadele ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin avantajlarını değerlendirerek, aldığımız tedbirler sayesinde bu salgının Türkiye'yi tökezletmesine müsaade etmedik. Ekonomik istihdam kalkanı paketiyle vatandaşımızı, esnafımızı ve firmalarımızı salgının etkisine karşı korumaya aldık. 

'HEDEFLERİ TÜRKİYE'Yİ YURT DIŞINA BAĞIMLI KILMAKTIR'

Her ne kadar bu salgın beraberinde çeşitli zorluklar getirse de iş dünyamızın önünde yeni fırsat pencereleri de açıyor. Uluslararası şirketlerin alternatif üretim üssü arayışlarında Türkiye'nin adı artık daha fazla zikrediliyor. Sanayisi, üretim kapasitesi, nitelikli iş gücü, sağlık ve ulaşım altyapısıyla ülkemizin yıldızı daha çok parlıyor.

Salgın etkisini yitirip taşlar yerine oturdukça Türk ekonomisi yeni rekorlara koşmaya devam edecektir. Türkiye salgın sürecinden giderek çıkacaktır. Özel sektör ekonominin en önemli itici gücüdür.

İş insanlarımızı ve firmalarımızı hep destekledik ve teşvik ettik. Her kim şirketlere el koymaktan bahsediyorsa, onun amacı ülkemizin yeniden bataklığa saplanmasıdır. Her kim devlet ile özel sektörün işbirliğini acımasızca eleştiriyorsa onun hedefi Türkiye'yi yurt dışına bağımlı kılmaktır.  

CHP'Lİ SELİN SAYEN BÖKE'NİN CANLI YAYINDA SKANDAL SÖZLER

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Halk TV'de katıldığı programda tehdit dolu sözler sarf etti. Böke, CHP'nin iktidarı döneminde özel şirketlerle müzakere bile etmeden kamulaştıracaklarını ifade etmişti

Hükümeti dikdatörlükle suçlayan CHP’nin gerçek yüzü bu itirafla bir kez daha gözler önüne serildi. Böke'nin özel şirketleri açık açık tehdit etmesi büyük tepki çekti. SAVUNMASI 'PES' DEDİRTTİ

Yoğun tepkinin ardından skandal sözleriyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Söke, ''Kast ettiğim şirketlerin avanta kredi, haksız destek, yandaşlıkla ihale, ahbap çavuş ilişkileriyle aldıkları dövize endeksli hazine garantisiyle halkın parasını emen mega yandaşlar olduğu açık. Üzerine alınanlara bakınca esasında çok net anlaşıldığı da görünüyor!'' diye kendini savundu.

'BUNLARIN ZİHİN KODLARINI ORTAYA KOYUYOR'

Bazı siyasi parti temsilcilerinin son dönemde yaptıkları özel sektör karşıtı açıklamaları, aslında bunların zihin kodlarını ortaya koymaktadır. Gerçi bunların mazisinde savunma sanayii başta olmak üzere her alanda özel sektör karşıtlığının birçok örneği vardır. 

Kendileri bilirler. Milletimiz vakti saati geldiğinde bunları da siyaset arşivinin tozlu raflarına kaldırmakta tereddüt etmeyecektir.

ETİKETLER

YORUMLAR 30 TÜMÜ
 • hakim 3 hafta önce Şikayet Et
  İsim hiç bizden gibi durmuyor o kadının soyu adım gibi eminim araştırın bizden değildir!. Ne Müslüman ne Türk
  Cevapla
 • Bilal Şimşek 3 hafta önce Şikayet Et
  Reis bunlara bir kanun çıkar onlarda dediğine pişman olsun firmalarımızda daha büyük projelere imza atsın
  Cevapla
 • Yusuf 3 hafta önce Şikayet Et
  Gurur ve şeref duyduk kutlu olsun inşallah.
  Cevapla
 • cello 3 hafta önce Şikayet Et
  siz önce şunu algılayın. yabancılarara peşkeş çekilen türk malı olması gereken fabrikalara el konulacak. suriyeliler vatandaşlık verilenler dahil iptal edilip gönderilecek. devlet kadrolarında olmaması gerekenler bir bir fes edilecek. millet ittifakının daha bir çok maddesi var ben araştırdım hep bu vatan için yapılacak şeyler . ben art niyetli bişey görmedim.
  Cevapla
 • Hüseyin Saltan 3 hafta önce Şikayet Et
  Sayın çello tek parti döneminde zengin olanlar kendi paraları ilemi zengin oldular sen bunu abilerinden öğren devlet her dönemde sanayi yatırımí yapanları destekler dünyada böyle yapıyor senin ağrıyan yerin başka acıkan yerin başka ülkene yatırım yapanlara saygılı olmanı tavsiye ederim Yahudilerin söylemlerine inanma
  Cevapla
 • mehmet ak. 3 hafta önce Şikayet Et
  önce bi Türk yazmasını öğren
  Cevapla
 • Kayı Boyu 3 hafta önce Şikayet Et
  Yedi sülalesini Devlete yerleştiren Faik Öztrakın akrabalarını da atacan mı. Attığın gün haber ver elinden öpeyim atarlı ergen abi.
  Cevapla
 • Sahipkıran 3 hafta önce Şikayet Et
  Gönderilecekler arasında sende varsan ey vallah....
  Cevapla
 • Koray 3 hafta önce Şikayet Et
  Yaparlar bunlar çünkü chppkli
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR