Mor baklava görenleri hayrete düşürüyor

Ankara'da mor meyve ve sebzelerin özünden yapılan mor baklava ilgi gördü. İşletmenin genel müdürü Kenan Taşçı, rengi ve tadıyla klasik baklavadan farklı olan mor baklavaya talebin oldukça yoğun olduğunu söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 29.09.2020 09:44 GÜNCELLEME 29.09.2020 09:50 GÜNCEL
Mor baklava görenleri hayrete düşürüyor
Mor baklava görenleri hayrete düşürüyor

Başkent'te faaliyet gösteren tatlıcı zincirinin şubelerinde satışa çıkarılan mor baklava, dikkat çekti. Siyah havuç, nar, böğürtlen, vişne, kırmızı pancar gibi mor meyve ve sebzelerin özüyle hazırlanan mor baklavaya olan talep son dönemde arttı. Klasik baklavalardan renginin yanında şeker oranının daha az olması nedeniyle de farklı olan mor baklavaya bu yüzden ilgi de yoğun oldu. İşletmenin genel müdürü Kenan Taşçı, ilk başlarda müşterilerinden değişik tepkiler aldıklarını söyleyerek, "'Mor baklava da olur mu?' gibi tepkiler geldi. Rengi nedeniyle 'bunda gıda boyası var mı?' diyenler oldu. Daha sonradan müşterilerimiz tadına alıştılar. Şu an baya bir talep var ve talebi yetiştirmekte zorlanıyoruz diyebilirim. Şeker oranı daha az. Çünkü meyvelerden yapılıyor. Özellikle diyabet hastaları çok tercih ediyor" dedi.

 

 


İşletmede görevli gıda mühendisi Betül Çelik Demiral ise insan sağlığına çok önem verdiklerini anlatarak, "Aslında mor baklavanın üretimine de buradan yola çıkarak başladık. Özellikle diyabet hastalarımızı düşündük. Ancak diğer müşterilerimizin de ilgisi fazla oldu. İlk başlarda farklı tepkiler alsak da son dönemde en çok tercih edilen tatlılardan oldu. Tamamen mor meyve ve sebzelerin özünden yapılıyor. İçinde katkı maddesi, tatlandırıcı, glikoz şurubu gibi hiçbir ürün bulunmuyor" diye konuştu.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 7 TÜMÜ
 • Ahmet Üveysi İlhan 7 ay önce Şikayet Et
  Baklava I "Hacı İsmailoğlu" Yenimahalle - Demetevler de 2 şubesi var bunu bilirim.
  Cevapla
 • mer 7 ay önce Şikayet Et
  neresi adı ne hangi semtte bilgi erseydiniz bari
  Cevapla
 • Galaksi 35 7 ay önce Şikayet Et
  Mor meyvelerden yapılıyor diyorsunuz da neden hangi mor meyvelermiş bunu neden açıklığa kavuşturmuyorsunuz? insanın aklında soru işaretleri bırakıyorsunuz....
  Cevapla
 • ... 7 ay önce Şikayet Et
  Siyah havuç, nar, böğürtlen, vişne, kırmızı pancar gibi mor meyve ve sebzelerin özüyle hazırlanan mor baklavaya olan talep son dönemde arttı.
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Yazıyor zaten. Siyah havuç, nar, böğürtlen, vişne, kırmızı pancar gibi mor meyve ve sebzelerin özüyle hazırlanan mor baklavaya olan talep son dönemde arttı.
  Cevapla
 • Şinasi 7 ay önce Şikayet Et
  Şu an baya bir talep var .... cümlesinde "bayağı" olacaktı. Gençlerin maalesef sürekli yaptığı bu hatayı düzeltmek gerekli diye düşünüyorum.
  Cevapla
 • Yorumcu34 7 ay önce Şikayet Et
  Maalesef, gençlerin sürekli olarak yaptığı Dilbilgisi hatalarının düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum" diye yazarsanız belki anlatım bozukluğunu ortadan kaldirabiliriz. Vesselam...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR