Türk drone'larına hayran kaldılar!

Türkiye’nin İHA/SİHA üretiminde gösterdiği başarıyı kaleme alan Forbes, sıfır hata sistemiyle nokta atışı gerçekleştiren araçların Türkiye’nin düşmanlarına yıllar boyu göz açtırmayacağından bahsetti.

ABONE OL
GİRİŞ 05.10.2020 12:04 GÜNCELLEME 05.10.2020 12:29 GÜNCEL
Türk drone'larına hayran kaldılar!
Türk drone'larına hayran kaldılar!

Türk savunma sanayisinin yerli  İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) üretiminde yıllardır hız kesmeden artan başarısı, ABD merkezli Forbes tarafından manşete taşındı.

 

 

"TÜRK DRONE'LARI GELİYOR"

Türkiye’nin İHA ve SİHA envanterini yakından inceleyen bir analiz yayınlayan Forbes, terörle mücadele başta olmak üzere birçok alanda başarıyla uygulamaya konulan ve olası tüm tehditlere gözdağı veren Bayraktar-TB2, Anka-S, Akıncı, Aksungur ve Alpagu araçlarını yakından inceledi.

 

"TÜRKİYE BÖLGEDE BÜYÜK ZAFERLER ELDE ETTİ"

Son yıllarda, tepeden tırnağa etkileyici bir yerel drone endüstrisi geliştiren Türkiye’nin başarılarının kaleme alındığı analizde, özellikle Bayraktar TB2 ve Anka-S’in, Suriye, Irak ve Libya’da yapılan operasyonlarda büyük bir zafer elde ettiği yer aldı.

"DÜNYA GENELİNDEKİ EN DONANIMLI ARAÇLARDAN"

Üretimine başlanan ve çok yakında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterinde yer alacak olan Akıncı, Aksungur ve Alpagu’nun, Türkiye’nin bölgedeki gücüne güç katacağının belirtildiği yazıda, hava araçlarının hedefleri tespit edip yok etme başarısının düşman kuvvetleri için büyük bir tehdit olduğu ayrıntısı da yer aldı.

Akıncı ve Aksungur araçlarının, savaş uçaklarının taşıdığı Mark 82’leri ya da Roketsan tarafından üretilen daha uzun menzilli SOM kruz füzelerini de rahatlıkla taşıyabileceği özelliklerinin aktarıldığı yazıda, bu donanıma sahip araçların dünya genelindeki SİHA’lar arasında öne çıktığından da bahsedildi.

PKK TERÖRİSTLERİ BOZGUNA UĞRADI

Türk ordusunun, dört pervaneli Kargu-2 kamikaze İHA’larıyla birlikte özellikle PKK terör unsurlarına karşı ciddi bir zafer elde ettiğini ve düşmanlara korku saldığını belirten Forbes analizi, araçların kapalı/açık alan ayrımı yapmaksızın hedefe kilitlenme özelliklerinin bu başarıdaki körüklediğini belirtti.

"TÜRKİYE'NİN DÜŞMANLARINI ZOR GÜNLER BEKLİYOR"

“Türkiye’nin var olan İHA ve SİHA envanterinin üstüne eklenecek yeni araçlar, ülkenin düşmanlarına zor günler yaşatacak.” ifadelerini kullanan Forbes, yeni araçların en karmaşık durumlardan dahi kolaylıkla çıkacağını söyledi.

Akıncı’nın, önümüzdeki 10 yıllık süreçte Türkiye’nin istihbarat, gözetleme ve hedefleme alanında kullanılacak en önemli araç olduğunun altını çizen Forbes, Akıncı’nın bu bağlamda tam bir oyun kurucu pozisyonu elde edeceğini söyledi.

ETİKETLER

YORUMLAR 37 TÜMÜ
 • Görünen Köy 2 ay önce Şikayet Et
  Mevcut durum için Cenabı Hakka ne kadar şükretsek azdır. Ya Rabbi bu sonuçların ortaya çıkmasında tüm emeği geçenlerden razı ol. Cumhurbaşkanımızın başlattığı ve sürdürdüğü hedeflere ulaşılmasında ülkemize yardım eyle. Cumhurbaşkanımızın başlattığı hedef rakamlardan 2053 yılını görmeyi kendisine nasib eyle.Damatlarıyla ve tüm sevenleriyle birlikte çıktığı bu kutlu yolda tüm hedeflere ulaşılmasını nasib eyle.Düşmanlarının kalblerine korku ve fitneyle onları helak eyle. Bu aziz millete ve evladlarına yeni zaferler nasib eyle.Şeytan ve avenelerine karşı bizleri koru.Muhalefete de akıl ve fikir nasib eyle
  Cevapla
 • Can Polat 2 ay önce Şikayet Et
  50 li yillarda ulkemizde uçak yapan top vs yapan isadamina basbakan inonu yada c.reisi her ne idiyse gorevi izin vermedi askeriyede kullanilmasina vede ihrac edilmesine kapatti gitti batti boyle ihanet gormedi ulkem, Reis Erdogan teşfik destek ihracaat ithalat her seyine kefil boyle destege neler yapilmaz bizle baslayanlar japon oldu her bir ulke biz yeni yeni 15 yildir bunada sukur acigi hizla kapatiriz insaalh..
  Cevapla
 • Burhan 3 ay önce Şikayet Et
  Akıncı ve Göksungur'u sabırsızlıkla bekliyoruz.
  Cevapla
 • Rüstem Karabıyık. 3 ay önce Şikayet Et
  Selamın aleyküm tüm türkiye yi sevenler baş komutanımız recep tayyip erdoğan dan ALLAH binlerce kez RAZI OLSUN.Allah onun ömrüne bin ömür katsın Inşallah. İnşallah başımızdan eksik olmaz .Yapmış olduğu tüm hizmetleri gördükçe ona dua etmeden geçersem ona haksızlık edeceğimi düşünüyorum.Savunma sanayide sağlıkta ,ulaşımda, iletişimde kültürde, medeniyette,maneviyatta yapmış olduğu tüm hizmetler için o 'na SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM.
  Cevapla
 • Resul 3 ay önce Şikayet Et
  Yağcılıkda son nokta ayıp yahu :))))))) yuh
  Cevapla
 • Feyza 3 ay önce Şikayet Et
  Çok güzel çok doğru demişsin
  Cevapla
 • Mehmet1453 3 ay önce Şikayet Et
  sayın bayraktar ellerinzden ve gözlerinzden öpüyorum.son yüzyılda Türkiyeye en büyük yaraı dokunan kişi sizsiniz.örnek aldığım tek insanda sizsiniz.Allah sizi ülkemizin başından eksik etmesin.Azerbaycanda ve pkk ya karşı olan başarılarımızda sizin sayenizde oldu.Allah sizden razı olsun.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR