Erdoğan'dan Ayasofya Cami'ne iki güzide hediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya Cami'ne 2 hat levhası hediye etti. Camiye asılan levhalarda Al-i İmran Suresi'nin "Allah bize yeter o ne güzel vekildir" ayeti ile Rad Suresi'nin "Kalpler ancak Allah'ı anmakla mutmain olur" ayeti yazılı.

ABONE OL
GİRİŞ 07.10.2020 06:07 GÜNCELLEME 07.10.2020 06:07 GÜNCEL
Erdoğan'dan Ayasofya Cami'ne iki güzide hediye
Erdoğan'dan Ayasofya Cami'ne iki güzide hediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne 2 hat levhası hediye etti. Al-i İmran ve Rad surelerinden ayetler içeren hatlar camiye asıldı. Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmiş, kararın ardından da ibadete açılan tarihi yapıda 86 yıl sonra 24 Temmuz'da ilk cuma namazı yüz binlerin katılımı ile cuma namazı kılınmıştı.

 

Türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından binlerce kişi her gün Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne akın ediyor. Cami normal günlerde 15 bin, cuma ve hafta sonları ise 25 ile 30 bin arasında ziyaretçiyi ağırlıyor. Ayasofya-i Kebir Cami'yi, ibadete açıldığı 24 Temmuz tarihinden günümüze 1,5 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti. Ayasofya'nın yıllar sonra ibadete açılmasında tadilatından personel atamasına her detayıyla yakından ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 hat levhayı hediye ettiği öğrenildi. Hediye edilen ile hat levhaların üzerinde Al-i İmran Suresi’nin 173. ayeti olan "Allah bize yeter o ne güzel vekildir" ile Rad Suresi'nin 28. ayeti olan "Kalpler ancak Allah'ı anmakla mutmain olur" yazıyor. Anlamlı iki hat levhası caminin duvarlarına asıldı.

KAYNAK : Yeni Şafak Gazetesi

ETİKETLER

YORUMLAR 0 TÜMÜ
 • okan 3 ay önce Şikayet Et
  Ya baba sen ne güzel bir lidersin. Seni Yaratan Rabbime sonsuz şükürler olsun
  Cevapla
 • Çorum19sinan 3 ay önce Şikayet Et
  Sırf Erdoğan düşmanlığından yıllardır ne çok bağırmışlardı birileri Ayasofyayı özüne döndür diye bakıyorum da şimdi Cumhurbaşkanımız Fatihin yadigarı Ayasofyanın zincirlerini kırdı lakin az sayıda da olsa cahilin beyninde ki zincirler hala duruyor. Ayasofyayı niye açmıyor niye zincirlerini kıramıyor reis yoksa birilerinin dediği gibi aslında Müslüman düşmanı mı diyenlere zamanı gelince oda olacak derdim de inanmazlardı şimdi de diyorum ki sizin beyninizdeki zincirleride kıracak az sabır edin bekleyin hoş bunada inanmazlar ama demedi demeyin oda olacak zamanı gelince
  Cevapla
 • Ömer Lütfü 3 ay önce Şikayet Et
  radıyellahu anh we anhum ecmein.amin
  Cevapla
 • Yakub 3 ay önce Şikayet Et
  Levhaların altına Türkçesi ve Ingilizcesi yazılsın lütfen. Malum harf inkılabı darbesi yedik. Allah'ın cc işine bak ki şimdi translate sistemi ile dil öğrenme zorunluluğu tarih oldu.
  Cevapla
 • İsmail 3 ay önce Şikayet Et
  İyi de bu yazıları biz okuyamıyoruzki Allah okuyacak ve okutacak bir nesil getirir inşaallah
  Cevapla
 • KAYI 3 ay önce Şikayet Et
  Müslümanın kitabı kuran-ı kerimi okuyamaması ne acı.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR