Halk isyan etti, gündüz vakti yapıyorlar: Psikolojimiz bozuldu...

Antalya kent merkezindeki boş bir arazide bağımlıların gündüz vakti, çevredekilere ve parktaki çocuklara aldırış etmeden uyuşturucu madde kullanması, mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. Sokakta yürürken bile korktuklarını söyleyen mahalleli, polis gelince bu kişilerin uzaklaştığını, sonrasında geri döndüklerini kaydetti.

ABONE OL
GİRİŞ 17.10.2020 19:46 GÜNCELLEME 17.10.2020 19:46 GÜNCEL
Halk isyan etti, gündüz vakti yapıyorlar: Psikolojimiz bozuldu...
Halk isyan etti, gündüz vakti yapıyorlar: Psikolojimiz bozuldu...

Antalya Muratpaşa ilçesi Gebizli Mahallesi'nde geçen hafta çalınan balkon demirleriyle gündeme gelen binanın kapatılmasının ardından burayı mesken tutan bağımlılar, bu kez de binanın karşısında bulunan boş araziyi kullanmaya başladı. Günün her saati araziye gelen bağımlılar, çevredekilere aldırış etmeden uyuşturucu kullanıyor. Mahalleli durumu polise bildirse de ekiplerin uyarısıyla dağıtılan bağımlılar, bir süre sonra geri dönüyor. 

 

 ŞIRINGAYI BOYNUNA SAPLADI

Önceki akşam saatlerinde arazinin yanında bulunan siteye ait duvarın yanına gelen 3 kişi, görünmediklerini düşünerek uyuşturucu madde kullanmaya başladı. Uyuşturucu kullanan gruba kısa süre sonra bir de kadın eklendi. Uyuşturucu kullanmaya devam eden grup, yolda yürüyenlere aldırış dahi etmedi. Bir süre sonra araziye bastonla yürüyen engelli bir kişi geldi. Taşların üzerine oturan kişi, bir elindeki aynayla boynuna bakarak yer arayıp, diğer elindeki şırıngadaki uyuşturucuyu enjekte etti.

PARKTAKİ ÇOCUKLARA DAHİ ALDIRIŞ ETMİYORLAR

Arazinin yanındaki parkta oynayan çocuklara aldırış etmeyen engelli kişi, uyuşturucuyu kullandıktan sonra alandan ayrıldı. Bağımlıların arazideki bazı taşların altına uyuşturucu madde sakladıkları ve bir sonraki gelişlerinde aynı noktadan aldıkları öğrenildi. Arazinin yanında bulunan sitedekiler ise durumdan şikayetçi. Site sakinleri, evlerinden ve çatılarından araziye gelen bağımlılara bağırarak, göndermeye çalışıyor. Birçok bağımlı ise getirdikleri yastık ve yorganlarla arazide yaşıyor. 'BALKONA ÇIKAMIYORUZ'

Arazi yanında bulunan sitede yaşayan ve bağımlılar yüzünden yürümeye dahi çekindiklerini söyleyen Volkan Ergün, "Burası Antalya'nın merkezi noktası olarak konumlandırılabilinen bir alan. Birçok bağımlı hem burada kurdukları yataklarda yatıyor hem de uyuşturucu kullanıyor. Çocuklarımızın, eşlerimizin gözü önünde şırıngayla uyuşturucu kullanıyorlar. Çocuklarımız balkona dahi çıkamıyor, psikolojileri bozuluyor. Eşlerimiz buradan geçip yürüyerek bir yere gidemiyor. Can ve mal güvenliğimiz yok. Hiçbir şekilde önüne geçemedik. Tüm birimlere şikayette bulunduk. Bu duruma çözüm bulunmasını istiyoruz" dedi.

'ÇOCUKLARIMIZI OKULA GÖNDEREMİYORUZ'

Çetin Karayar ise "Burada birtakım sıkıntılar yaşıyoruz. Uyuşturucu kullanımı ve fuhuş ile ilgili yaşanan durumlar çok vahim. Burası turizmin başkenti Antalya'nın Muratpaşa ilçesi. Biz çocuklarımızı okula dahi gönderemiyoruz” diyerek sorunun çözülmesini istedi. 

 

 

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • DOBRA 4 gün önce Şikayet Et
  chp nin hedeflediği gençlik
  Cevapla
 • İstanbul Abdullah 4 gün önce Şikayet Et
  Antalya'da İzmirde yaşanılmaz zaten ahlak çok bozulmuş şehirler
  Cevapla
 • Vatandaş 4 gün önce Şikayet Et
  İstanbul Abdullah, Antalya ve İzmir,de senin gibiler çok olduğundan böyle oluyor.
  Cevapla
 • Ziyaretçi 4 gün önce Şikayet Et
  Evet özellikle de İstanbul da
  Cevapla
 • Süleyman 4 gün önce Şikayet Et
  torbacıya muebbet,üreteni idam et,bak bakalım piyasada temizlik oluyormu olmuyormu.
  Cevapla
 • Vatan 4 gün önce Şikayet Et
  Beyler devlet kurumlarının içindeki hainleri temizlemedikçe toplum düzelmez meclisteki pkk lıya maaş veriyoruz aklım mantığım almıyo ne alaka diyeceksiniz evet eşkiyanın olduğu yerde huzur olmaz adaletin olmadığı yerde kanunda olmaz..
  Cevapla
 • ağa 4 gün önce Şikayet Et
  ne alakası var. 3 -5 tane uyusturucu şebekesini temizlemek çok mu zor. çıkarırsın kanunu ya da uygularsın yasayı olur biter...
  Cevapla
 • Fb21 4 gün önce Şikayet Et
  Özel narkotik sivil ekipler tarafından bu iş çözülür.....bizim burada bu şekilde temizlendi
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR