Son dakika: Türkiye'den yeni NAVTEX kararı: Lozan anlaşması ihlal edilmiştir

Son dakika: Türkiye, Ege Denizi'nde yeni NAVTEX yayınladı. Yapılan açıklamada, "Bozbaba, Semadirek ve Limni adalarının, 1923 Lozan Antlaşması ile belirlenen gayri askeri statüsü ihlal edilmiştir." ifadeleri kullanıldı. İşte detaylar...

ABONE OL
GİRİŞ 21.10.2020 00:35 GÜNCELLEME 21.10.2020 06:04 GÜNCEL
Son dakika: Türkiye'den yeni NAVTEX kararı: Lozan anlaşması ihlal edilmiştir
Son dakika: Türkiye'den yeni NAVTEX kararı: Lozan anlaşması ihlal edilmiştir

Son dakika: Türkiye, Ege Denizi'nde yeni NAVTEX yayınladı. Yapılan açıklamada, "Bozbaba, Semadirek ve Limni adalarının, 1923 Lozan Antlaşması ile belirlenen gayri askeri statüsü ihlal edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

 

 

TÜRKİYE'DEN İKİ AYRI NAVTEX KARARI

 

 

NAVTEX NEDİR?

Navtex, denizcilere, meteoroloji tahminleri, seyir bilgileri, aciliyet, emniyet ve denizde çalışma yapılan sahalar hakkında bilgi veren haberleşme cihaz sistemidir. Ülkelerin Deniz Kuvvetleri, yapacağı eğitim ve tatbikatların bilgisini önceden duyurarak bu sahalara girilmemesi konusunda uyarılarda bulunuyor.

ETİKETLER

YORUMLAR 15 TÜMÜ
 • Haci Halil Yurtssver 1 ay önce Şikayet Et
  Ilan etmekle birsey elde edilmiyor diplomaside daha aktiv olmamiz gerek madem LOTAN ANLASMASI VAR neden YUNANLAR silahlandiriyor o zaman bizde bu anlasmalari tanimiyoruz diyelim
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bu vesileyle bizde vakti zamanında haksız işgal edilen adaylarımızı geri alalım .Tam vaktidir
  Cevapla
 • İslam Birliği 1 ay önce Şikayet Et
  Yunanistan zamanında Türkiye'ye karşı kurulmuş uydurmasyon kukla bir devletçik, aynı Bulgaristan ve Ermenistan gibi. Bunlar savaşmadan emperyalistlerin desteğiyle Osmanlı topraklarını gasp etmiş işgalcilerdir. Gasp ettikleri topraklarda Osmanlı'dan gelen hak ile Türkiye'nin kan hakkı vardır. İlk fırsatta bu işgalci üç uyduruk devletçik haritadan silinmelidir. Ayırca bu üç eşkıya topluluk 1821 yılından itibaren Müslümanlara karşı vahşi soykırımlar yapmışlardır. Medyamız her gün yukarıda bahsettiğim konuları görsel ve yazılı basında anlatmalı ki halkımız bilinçlensin, düşmanlarımızı ve haklarımızı tanıyalım. Ver kurtul mantığı ile Anadolu'ya sıkıştık çünkü.Haklarımızı arayalım..
  Cevapla
 • İslam Birliği 1 ay önce Şikayet Et
  Nükleer şart, bu haçlılar ancak sopadan anlar.
  Cevapla
 • murad 1 ay önce Şikayet Et
  Lozan ne hezimettir ne de başarı.Bugün işe yarıyor olması da hezimet diyenlere cevaptır.O günün şartlarında en ideali yapılmıştır.
  Cevapla
 • Muttaki 1 ay önce Şikayet Et
  Kardeş sana tek soru, detaya girmeyeceğim: Kazanan taraf olarak masaya oturuyorsun, karşı taraf kaybeden taraf. Masaya neden oturulur, tazminat talep edersin, karşı taraf da verir. Sonra diğer konuları da imza ile garanti altına alırsın. Peki şimdi soru gelsin: Türkiye Lozan'da Yunanistan'dan savaş tazminatı olarak ne almıştır? Çalış gel, buraya yaz.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR