Putin, Kur'an-ı Kerim'den ayetler okudu!

Rusya Devlet Başkanı Putin, 'bazı ülkelerde ifade özgürlüğü kisvesi altında provokasyon yapıldığı' açıklamasında bulundu. Putin, konuşması esnasında masasının üzerine koyduğu Kur'an-ı Kerim'den sevgi, iyilik ve bu hasletlerin mükafatlarına ilişkin Şura Suresi 23. ayet ve Nahl Suresi 128. ayetlerinin Rusçasını okudu.

ABONE OL
GİRİŞ 05.11.2020 12:12 GÜNCELLEME 05.11.2020 12:12 GÜNCEL
Putin, Kur'an-ı Kerim'den ayetler okudu!
Putin, Kur'an-ı Kerim'den ayetler okudu!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı ülkelerde ifade özgürlüğü kisvesi altında inananların duygularına hakaret eden provokatörlerin eylemlerinin toplumda yıllarca sürebilecek çatışmalara neden olabileceğini belirtti.

 

Putin, Rusya Ulusal Birlik Günü nedeniyle ülkesindeki dini temsilciler ile video konferans yöntemiyle görüştü.

Konuşmasında Rusya için etnik ve dinler arası barışın çok önemli olduğunu anlatan Putin, bu alanda mümkün olduğu kadar hassas ve yapıcı hareket etmeye çalıştıklarını dile getirdi.

 

Bazı ülkelerde durumun zor olduğunu belirten Putin, "İfade özgürlüğü kisvesi altında inananların duygularına hakaret eden, bunu şiddet ve tahammülsüzlüğün gerekçesi olarak kullanan çeşitli provokatörlerin eylemlerinin neye yol açtığını görüyoruz. Buradan çıkan sonuç şu: Toplumda çatışmalar kar topu gibi büyüyor ve bu, yıllarca, on yıllarca devam edebilir." ifadesini kullandı.

Putin, konuşması esnasında masasının üzerine koyduğu Kur'an-ı Kerim, İncil, Tevrat ve Kangyur’dan alıntılar yaptı. Putin, Kur'an-ı Kerim’den sevgi, iyilik ve bu hasletlerin mükafatlarına ilişkin Şura Suresi 23. ayet ve Nahl Suresi 128. ayetlerinin Rusçasını okudu. 

ETİKETLER

YORUMLAR 42 TÜMÜ
 • hasan 4 ay önce Şikayet Et
  kitabın bazısına inanıp diğer bazısını inkarmı ediyosunuz ayeti kerimesi nide okusaydınya bay putin.
  Cevapla
 • SONER 4 ay önce Şikayet Et
  putin işi biliyor.Türkiyeye çaktırmadan göz kırpıyor zira Türkiye AB ve Nato dan hızla ayrılıyor ki öylede olması gerekli.müttefiklik ruhuna aykırı bir çok eylem de bulunuluyor ülkemize karşı gerek AB den gerekse Nato dan..hoş ruslarda çok güvenilecek müttefik komşu hiçbir zaman olmadılar orası da ayrı bir konu.
  Cevapla
 • yorumcu 4 ay önce Şikayet Et
  ayetlerin mealini yazaydınız iyiydi şimdi kaç kişi bakmıştır ki....
  Cevapla
 • hltt01 5 ay önce Şikayet Et
  Putinin Karabağda ve Suriyede Türkiyenin ayağına basmamasını olumlu karşılıyorum. hala bir ittifak var gibi görünüyor
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  ah keşke rus devlet aklı bunları ahıska ve kırım türkleri ile çeçenlere yaptığı acımasız zulümler sırasında da şiar edinseydi...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR