Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dominik ve Haiti Cumhurbaşkanları ile görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dominik Cumhurbaşkanı Luis Abinader ve Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise ile telefonla görüştü.

ABONE OL
GİRİŞ 14.11.2020 20:17 GÜNCELLEME 15.11.2020 00:45 GÜNCEL
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dominik ve Haiti Cumhurbaşkanları ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dominik ve Haiti Cumhurbaşkanları ile görüştü

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye ile Dominik arasında karşılıklı ticaret hacmini yükseltecek, turizm, altyapı ve savunma sanayii alanlarında yatırım ve iş birliğini ilerletecek konular değerlendirildi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin büyük potansiyeli haiz olduğunu belirterek, karşılıklı iradeyle bu yönde atılacak doğru adımlardan her iki ülkenin büyük fayda sağlayacağını ifade etti.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Haiti ilişkilerini geliştirecek adımlar ve iş birliği imkanları değerlendirildi. 

 

HAİTİ CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, iki ülkenin enerji, inşaat, çelik, sağlık ve hizmet sektörleri başta olmak üzere birçok alanda ciddi bir iş birliği potansiyeline sahip olduğunu belirterek, bu alanlarda atılacak adımlarla ticaret hacminin hızla daha üst seviyelere ulaşacağına inandığını ifade etti. 

Erdoğan, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin babası Etienne Moise'nin vefatı nedeniyle taziyelerini de iletti.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • Dermanbey Anadolu 1 yıl önce Şikayet Et
  Daha ilkleri yasiyoruz sirada ismini duymadigimiz ülkeler var bizimle calismalar yapmak isteyen, Elhamdulillah ☝️ ANADOLU BIRLESIK DEVLETLERINE hazir olun geliyoruz.. ALLAHU EKBER ☝️
  Cevapla
 • bozok 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah yardımcısı olsun Reisimizin
  Cevapla
 • musa 1 yıl önce Şikayet Et
  Reisimiz rahmetli Etienne Moise de tanıyormuş.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR