CHP'li vekillerden partiyi karıştıracak mektup! İstifalar yolda...

CHP İzmir milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, mektup yazarak parti yönetimini eleştirdi. Mektupta, 4 partili anayasa görüşmelerinden, HDP ile girilen ilişkilere kadar birçok duruma tepki gösterildi. Vekillerin partiden istifa için hazırlandığı iddia edildi.

ABONE OL
GİRİŞ 16.01.2021 21:25 GÜNCELLEME 16.01.2021 21:27 GÜNCEL
CHP'li vekillerden partiyi karıştıracak mektup! İstifalar yolda...
CHP'li vekillerden partiyi karıştıracak mektup! İstifalar yolda...

CHP'li milletvekilleri parti yönetimine mektup göndererek parti yönetiminin attığı adımları eleştirdi. Ancak 10 Aralık'ta yazılan mektuba yönetim cevap vermedi. Mektubu İzmir milletvekili Mehmet Ali Çelebi sosyal medya hesabından paylaştı. 

 

Mehmet Ali Çelebi ve Karabük milletvekili Hüseyin Avni Aksoy'un kaleme aldığı mektupta, CHP'nin kurucu değerlerden uzaklaştığı belirtildi. Mektupta imzası olmasa da Yalova milletvekili Özcan Özel'in de vekiller ile beraber hareket ettiği iddia edildi. 

'İKTİDARA KENDİ BAŞIMIZA GELMELİYİZ'

 

 

Vekiller, parti yönetimine yazdıkları mektupta, CHP'nin yeni dostlarla değil kendi başına iktidara gelmesi gerektiğini dile getirdi. 2018'de CHP, İyi Parti, HDP ve Saadet Partisi arasında yapılan anayasa görüşmelerinde tartışma yaratan başlıkların kamuoyuna açıklanması istendi. Terör ile arasına mesafe koymayan HDP ile ilişkilerin geliştirilmesi eleştirildi.

3 VEKİL İSTİFA MI EDECEK?

CHP'de bir süredir parti politikalarından rahatsızlıklarını dile getiren üç milletvekilinin istifa ederek Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'ne katılacağı iddia edildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 96 TÜMÜ
 • yuh. 1 ay önce Şikayet Et
  Evet, Chp neden hdpkk'ya ittifak yapsın diye yalvarıyor, elini ayağını öpüyor. chp dik dursun, çalışsın, hdpkk gelip yalvarsın. Ama malesef hdpkk, chp'nin kadrolarının sağlam şekilde içine sızmış durumda.
  Cevapla
 • garip 1 ay önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu nun aşkı hdpkk. Hedef belli, özerklik ve eyalet sistemi. iyi parti hiçbir zaman Milliyetçi olamaz. uyuyun sayın şeçmenler. Kılıçdaroğlu asla bu sevdadan Vazgeçmez.
  Cevapla
 • Manisalı 1 ay önce Şikayet Et
  Bir seferde taşın altına elinizi siz sokun bakalım.sizide bir görelim.
  Cevapla
 • dede 1 ay önce Şikayet Et
  Yeri gelmişken Muharrem inceye uyarı. Seni destekleyecek olan Milletvekilleri İstifa edip bağımsız milletvekili olmadan partiden ayrılıp yeni parti kurma. Seni satarlar sonra.
  Cevapla
 • 567 1 ay önce Şikayet Et
  oley chp bitsin karıışsın yıkılsın chpnin saltanatı
  Cevapla
 • ryjk847möıy5r 1 ay önce Şikayet Et
  pkk fetö ile el ele tecavüzcüsü tacizcisi yalan iftira hırsızlık transfer vekiller,bırakmadılarda mektupla mı bırakacaklar .
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR