Son Dakika: İçişleri'nden yeni 'Kısıtlama' açıklaması!

Son Dakika haberi: Yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan hafta sonu kısıtlaması saat 21:00 itibarıyla başladı. İşte Pazartesi sabah 05.00’de sonlanacak olan 56 saatlik hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının tüm detayları...

ABONE OL
GİRİŞ 22.01.2021 21:01 GÜNCELLEME 22.01.2021 21:39 GÜNCEL
Son Dakika: İçişleri'nden yeni 'Kısıtlama' açıklaması!
Son Dakika: İçişleri'nden yeni 'Kısıtlama' açıklaması!

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde;

Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Hafta sonlarına yönelik uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması bugün saat 21:00 de başlayıp Pazartesi sabah 05.00’de sonlanacaktır.

Bakanlığımızca daha önce çıkarılan Genelgelerle; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

MARKET, BAKKAL, MANAV, KASAP, KURUYEMİŞÇİ VE ÇİÇEKÇİLERİN DURUMU

Bu kapsamda;

• Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00’ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.

LOKANTA/RESTORAN, PASTANE VE TATLICI TARZI İŞYERLERİ

• Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar paket servis+ gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu işyerleri Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

FIRINLAR HAFTA SONU AÇIK

• Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

İNTERNET ÜZERİNDEN ALIŞVERİŞLERDE TESLİMAT

• Online sipariş firmaları da Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir.

• Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (Cumartesi-Pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir.

Bu açıklamalardan da görüleceği üzere sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı düşüncesiyle temel ihtiyaç malzemesi temini amacıyla fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerlerinde yoğunluğa sebep olunmasına gerek bulunmamaktadır.

Bu nedenle vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00’den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu bir kez daha istirham ediyoruz.

TEMİZLİK, MASKE, MESAFE İLE HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ETİKETLER

YORUMLAR 36 TÜMÜ
 • Ömer Faruk oğrak 1 ay önce Şikayet Et
  devlet hiç Bir şeyinden vazgeçmiyor (vergi elektrik su gaz vesaire vesaire olmadı birde eski borçları da bu zamdan bu halde istiyor yapılandırma diye ) ama işyerimi açmama izin vermiyor. nasıl ödenecek eee herhalde bu gün yarını da var
  Cevapla
 • C.Türk 1 ay önce Şikayet Et
  65 Yaş üstü Kısıtlamaları derhal kaldırılsın! ..Çünkü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Toker Ergüder'in de katkı sunduğu araştırmada Türkiye'deki tüm ölümlerin yüzde 89'unun bulaşıcı OLMAYAN hastalıklardan kaynaklandığını açıkladı! bu demek oluyorki! Hareketsizliklikden Koronavirüsden daha Tehlikeli Hastalıklara yakalanan 65 Yaş üstü kısıtlaması hiç bir işe yaramıyor aksine YAŞ KISITLAMALARINDAN SONRA 65 Yaş Üstünde % 89 gibi korkunç bir Ölüm oranı var! .
  Cevapla
 • esnaf 1 ay önce Şikayet Et
  Allah iyiliğinizi versin o iyilik kısmı yerine başka bir şey yazmak isterdim ama işte esnaf bu kadar
  Cevapla
 • Veli 1 ay önce Şikayet Et
  Yaz gelene kadar yasak devam etsin tatil sezonunda kaldırırsınız yine yasakları...
  Cevapla
 • Gyyhg 1 ay önce Şikayet Et
  Başka bir isteğin var mı
  Cevapla
 • hakan 1 ay önce Şikayet Et
  hafta sonu yasagına tam destek
  Cevapla
 • Ömer Faruk oğrak 1 ay önce Şikayet Et
  esnaf kan ağlıyor Yeter dayanacak güç kalmadı.. bu saçmalığı son verin
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR