Bakan Soylu'ya hakaret eden şüpheli hakkında yeni gelişme!

İçişleri Bakanı Soylu'ya sosyal medyada hakaret eden şüpheli hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.01.2021 16:14 GÜNCELLEME 25.01.2021 16:52 GÜNCEL
Bakan Soylu'ya hakaret eden şüpheli hakkında yeni gelişme!
Bakan Soylu'ya hakaret eden şüpheli hakkında yeni gelişme!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında sosyal medya üzerinden hakaret içeren ifadeleri nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şüpheli E.E. hakkında "kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında Twitter'da hakaret içerikli yorum yazdığı gerekçesiyle şüpheli E.E. hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Soruşturma kapsamında şüpheli E.E. hakkında "kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianame, Bakırköy 36. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Şüpheli E. E. Twitter'daki paylaşımlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da hakaret ettiği gerekçesiyle "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan tutuklanmıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Başkan44 4 ay önce Şikayet Et
  Kırsınlar kolunu kanadını bakalım bir daha hakaret ediyormu
  Cevapla
 • Hanifi Çifçi 4 ay önce Şikayet Et
  Hele Şükür
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Umarım uygulanır bu ceza
  Cevapla
 • Çağrı 4 ay önce Şikayet Et
  Hakaret etmek heleki bir anaya hakaret insaligini yitirmiş varlıkların harcidir yalnız o hakeret gören benim annem olsa aynı davranılır miydi ? Burası kocaman bir soru işareti , adamına göre adalet, medya haberi sonrası gelen adalet olmamalı...
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 4 ay önce Şikayet Et
  Adaslet yerini bulsun Bakanım böyle kansızlara ceza az gelir bunları ezmek lazım bunlar süzme.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR