MİT'ten müthiş operasyon! Gürbüz Sevilay ve Tamer Avcı Türkiye'ye getirildi

Haklarında yakalama kararı bulunan firari FETÖ mensupları Gürbüz Sevilay ve Tamer Avcı, MİT'in operasyonuyla Özbekistan'dan Türkiye'ye getirildi. Gürbüz Sevilay'ın, Irak ve Suriye'de PKK/KCK-PYD/YPG-SDG'ye yönelik silah temini faaliyetinde bulunduğu ve örgüt sorumlularıyla görüştüğü belirlendi.

ABONE OL
GİRİŞ 15.02.2021 19:06 GÜNCELLEME 15.02.2021 19:06 GÜNCEL
MİT'ten müthiş operasyon! Gürbüz Sevilay ve Tamer Avcı Türkiye'ye getirildi
MİT'ten müthiş operasyon! Gürbüz Sevilay ve Tamer Avcı Türkiye'ye getirildi

Alınan bilgiye göre, savunma sanayisinde faaliyet gösteren Sevilay'ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında KHK ile devlet memurluğundan ihraç edilen FETÖ mahrem imamlarına şirketinde görev verdiği, söz konusu kişiler vasıtasıyla 2017'de PKK/KCK mensuplarıyla irtibatlandığı belirlendi.

Irak ve Suriye'deki PKK/KCK-PYD/YPG-SDG mensuplarının füze, anti-drone, radar sistemi ve termal üniforma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2019'da ilk olarak Irak'ın kuzeyine giden Sevilay'ın, PKK/KCK organizasyonuyla illegal yollardan Suriye'ye geçtiği, Haseke'de örgütün silah/mühimmat/araç üretim ve geliştirme tesislerini ziyaret ettiği, ayrıca PKK/KCK sorumlularıyla örgüte ait karargahlarda görüştüğü tespit edildi.

Söz konusu görüşmelerde PKK/KCK tarafından kendisine iletilen ihtiyaçları karşılamak amacıyla savunma sanayi sektörü alanındaki uluslararası bağlantılarını devreye sokan Gürbüz Sevilay'ın, yabancı menşeli firma sorumluları ile PYD/YPG'nin Suriye'deki İHA/drone ile mücadele sürecini bizzat yönlendiren "Mazlum Kobani/Şahin Cilo" Kod Ferhat Abdi Şahin ve diğer üst düzey PKK/KCK mensuplarını Suriye'de bir araya getirdiği öğrenildi.

Sevilay'ın, FETÖ'ye Özbekistan'da maddi yardımda bulunduğu, devlet kurumlarına sızan FETÖ mensuplarının iltimasıyla yurt dışında usulsüz ihaleler alarak kazanç sağladığı, Kırgızistan ve Ukrayna'da şirketler açtığı tespit edildi.

FETÖ mensubu Tamer Avcı'nın ise örgüte öğrenci kazandırmak ve öğrencileri örgüt evlerine yönlendirmek için çalıştığı, örgüte ait şirketlerde sorumlu düzeyde görev yaptığı, internet üzerinden yayın yapan bazı haber portallarında Türkiye aleyhinde yazılar yazdığı belirlendi.

ETİKETLER

YORUMLAR 167 TÜMÜ
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Mit in başarılı operasyonu. Başarısız operasyonları? Murat karayılanı yakalamış havalarıyla sarı çizmeli mehmet ağayı getirmişler. Adil öksüz nerede? ABD den gülen i aldınız mı? Başarılı operasyoncuların başarılarının devamını diliyorum.
  Cevapla
 • abdullah ünal 5 ay önce Şikayet Et
  bir dahaki secimde meral hanım kılıçtarogluna verirsin oyunu onlarda hem adil öksüz hem güleni getirirler .... sende hocanın peçetelerini yalarsın
  Cevapla
 • atatahir 5 ay önce Şikayet Et
  Başta kırgıztan Türkmenistan Moğalistan özbekistan Balkanlar,Gürcüstan burlarda devlet onlar
  Cevapla
 • Atalay A. 5 ay önce Şikayet Et
  Bu fetö haininehala müslüman diyen ahmaklarda enazftökafiri kadar sucludur,kimseye acimayin,bunlarinyedi göbek yakini dahi haindir,temizlensin bu hainlerden vatanim.
  Cevapla
 • TürkMücahid 5 ay önce Şikayet Et
  FOTOGRAFTA, sanki kafeste ötmeye hazır bülbül gibiler..
  Cevapla
 • @VATAN 5 ay önce Şikayet Et
  Bu aşsagliklari cezaevlerinde beslecek miyiz?
  Cevapla
 • Emekli 5 ay önce Şikayet Et
  Halil rahşan öldü daha af falan çıkaramaz ondan yana sıkıntın olmasın, yavaş yavaş hepsini toparlayacak mit merak buyurmayın siz
  Cevapla
 • Halil 5 ay önce Şikayet Et
  evet önce büyüttüler şimdide besleyecekler bellimi olur 2023 de kısmi genel afla tekrardan aramıza girerler [daha önce gördüğümüz şeyler]
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR